Про це у своїй статті для DT.UA пише Олексій Коваль. За його словами, в коментарі DT.UA глава української делегації – перший віце-прем'єр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів зазначив, що китайці позитивно налаштовані на співпрацю з Києвом на всіх рівнях.
"Українській делегації в двосторонніх переговорах з Китаєм вдалося погодити проведення чергового засідання міжурядової комісії зі співробітництва (яка не збиралася з 2013 р.) до кінця п. р. У рамках цієї комісії, можливо, Київ запропонує створити спеціальну підкомісію з питань реалізації ініціатив ОПОП (китайська ініціатива – "один пояс – один шлях", – ред.)", – йдеться у статті.
Члени української делегації також представили Китаю проекти у сферах транспорту, інфраструктури та енергетики, які можуть поліпшити позиції та перспективи України для участі в ОПОП.
"Втім, діалог Києва та Пекіна поки йде лише про наміри, і до практичних результатів шлях дуже довгий", – підсумовує автор.
Коваль зазначає, що у своєму виступі на одній з сесійних панелей форуму Кубів вказав на незаконні дії РФ щодо блокування транзиту українських товарів до Азії, що приносить шкоду не лише Україні, а також інтересам Китаю та інших учасників ініціативи ОПОП.
В свою чергу, голова КНР Сі Цзіньпін у своєму виступі особливо підкреслив необхідність для учасників ініціативи поважати територіальну цілісність і суверенітет усіх країн.
Нагадаємо, в січні президент України Петро Порошенко домовився з головою Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіном про активізацію політичного діалогу на вищому рівні.
Докладніше про конференцію з міжнародного співробітництва в рамках концепції "Поясу та шляху", що відбулася в Пекіні 14-15 травня, а також про перспективи українсько-китайського співробітництва, читайте у статті Олексія Коваля "Замість батога і пряника - пояс і шлях" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".