"Ми на початку дуже довгого шляху. Розмова на роки, дай Бог, щоб не на десятиріччя. Але це точно відбудеться", – заявив дипломат на засіданні прес-клубу в Києві.
За словами Шевченка, щоб отримати безвізовий режим із Канадою, треба пройти складний відбір по ряду жорстких критеріїв.
"Для отримання безвізового режиму нам потрібно пройти сито з 7 групам критеріїв, в тому числі деякі з них дуже складні і екзотичні... Зараз нам важливо пройти перший етап. Це повинна бути оцінка. Ми сподіваємося, що сядемо з канадською стороною і по кожній групі критеріїв зможемо чітко оцінити, де ми знаходимося. Можливо, є критерії, за якими у нас немає питань. А за деякими нам потрібно скласти покроковий алгоритм", – уточнив посол.
Нагадаємо, петиція про надання Україні безвізового режиму у травні набрала необхідну кількість голосів для розгляду її канадським парламентом.
Скасування краткострочных віз для українців була одним із пунктів передвиборчої програми Ліберальної партії, що має більшість в нинішньому скликанні парламенту Канади.
Оглядач DT.UA Володимир Кравченко скептично оцінює шанси на однозначне схвалення федеральним парламентом петиції, але зазначає, що питання візової лібералізації з Україною включено до політичного порядку денного в Канаді.
"Очевидно, що безвізовий режим нашій країні не буде надано за одну ніч. Багато залежить від українських реформ у секторі безпеки та економіці, від того, наскільки в нашій країні будуть дотримуватися права людини. Поки Київ у своїх переговорах з Оттавою акцентує увагу на необхідності спрощення процедури отримання канадських віз українцями, скорочення необхідного переліку документів для отримання віз і збільшення кількості видачі багаторазових віз терміном дії до десяти років", – пише автор.
Детальніше про перспективи безвізового режиму з Канадою читайте в статті Володимира Кравченка "Візовий трафарет Канади" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".