Маючи в Німеччині сильну підтримку, Росія послаблює позиції України на європейській міжнародній арені.
Кремль, який бачить в Берліні ключового партнера в Європі, "веде в Німеччині широкомасштабну інформаційну війну, активно використовуючи німецьких політиків і бізнесменів, російських емігрантів і дипломатів", пишуть у своїй статті на ZN.UA В'ячеслав Єгоров і Володимир Кравченко.
"У цій війні на руку Кремлю грає те, що німці зацікавлені максимально зберегти економічні і політичні відносини з Росією, свої позиції в російській економіці. У Берліні багато з тих, хто має особистий профіт в РФ хотіли б вирішити "українську кризу" без великого шуму, обмежившись лише "м'якими" засобами, умовляннями Путіна і його "діячів режиму", - зазначають вони.
Частина німецьких політсил уже традиційно грають на боці Кремля. Серед них - Східний комітет німецької економіки, Зарубіжна німецька торгово-промислова палата в Росії та ін., а також багато політиків з СДПН - молодшого партнера ХДС/ХСС з правлячої коаліції.
"Ще в часи холодної війни соціал-демократи розробили і втілювали свою концепцію "Східної політики" відносно Радянського Союзу, керуючись принципом "бізнес - насамперед, права людини - вторинні". СДПН була лояльна до Москви, незважаючи на війну в Афганістані, порушення прав людини у Радянському Союзі. І сьогодні соціал-демократи продовжують дотримуватися цього принципу. Міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмайєр, віце-канцлер, міністр економіки Зігмар Габріель, уповноважений уряду з питань співпраці з РФ Гернот Ерлер до останнього були проти введення санкцій проти Росії", - наголошується в статті.
Інформаційні та фінансові ресурси України і Росії, на жаль, неспівставні, тому боротися з потоком пропаганди Кремля Києву досить складно. Однак оглядачі зазначають, що в цій інформаційній роботі Києву вже зараз є на кого спертися.
"Якщо подивитися на політичний ландшафт Німеччини, то там чимало партій і політиків, які послідовно підтримують Україну і виступаючих за жорсткий курс щодо Росії. З партій - ХДС/ХСС, "Вільні ліберали", "Партія Союз 90/Зелені"... Навіть ліберальне крило консервативної "Альтернативи для Німеччини" підтримує санкції проти Росії: шестеро з семи депутатів Європарламенту від цієї політичної сили голосують за санкції і проукраїнські резолюції", - перераховують вони.
Серед окремих політиків згадуються федеральний президент Йоахім Гаук, прем'єр-міністр Баварії Хорст Зеехофер (він, можливо, стане наступним канцлером Німеччини), а також низка депутатів Бундестагу.
Детальніше про інформаційну війну за прихильність Берліна читайте у статті "Український голос в німецькому хорі".