Україна повинна виправитися, щоб зберегти підтримку Заходу - екс-посол США

Поділитися
Україна повинна виправитися, щоб зберегти підтримку Заходу - екс-посол США Щоб Вашингтон знову не відчув "втому" від України, Києву потрібно позбутися ілюзій і почати працювати над собою.
Пайфер назвав ключові зміни, які допоможуть Києву не втратити увагу Вашингтона і Брюсселя.

Україна багато через що пройшла за останні 30 місяців. Попри дуже складні виклики, вона зробила важливий прогрес у протистоянні російській агресії в 3, а також зробила перші кроки в проведення реформ. Українці заслужили похвалу за це.

США і Європа повинні підтримувати Україну, оскільки її успіх чи поразка дуже сильно вплине на майбутнє всієї Європи і європейської системи безпеки.

"Але варто зробити застережну помітку: Київ не повинен приймати цю підтримку як належне. Те, що українські лідери будуть чи не будуть робити, вплине на цю підтримку і на те, чи з'явиться так звана "втома від України"на Заході", - пише колишній посол США в Україні і експерт Інституту Брукінгса Стівен Пайфер на сторінках Newsweek.

Він нагадує про політичну кризу, яка тривала в Україні впродовж кількох попередніх місяців, і додає, що на Заході "дивилися і дивувалися, як країна може собі дозволити такий тривалий період політиканства".

Тепер, коли в Києві є новий уряд, українській владі потрібно відкинути старе маневрування заради кращих посад і взятися за справджнє управління і вирішення проблем України. Інакше терпіння Заходу закінчиться. Воно не нескінченне.

Також Пайфер нагадує про реформи і особливо про боротьбу з корупцією. У відносинах з Україною в Заходу вже є величезний досвід очікувань і розчарувань: роботою президента Кучми в 1994-му, уряду Ющенка в 2000-му і тандему Ющенка-Тимошенко в 2005-му році. Цей шаблон не можна більше повторювати.

"Що станеться із західною підтримкою, коли США і Європа вирішать нарешті, що Україну неможливо виправити?" - задає риторичне питання Пайфер.

Він також радить Україні ухвалити зкон про вибори на захоплених територіях Донбасу. Екс-посол США погоджується, що про голосування не може бути й мови, поки в Донбасі небезпечно. Однак нічого не робити через це Києву теж неможна. Оскільки це грає на руку Кремлю, який намагається зобразити українську сторону бездіяльною і такою, що не виконує Мінські домовленості. Пайфер припускає, що без ухвалення закону про вибори на захоплених територіях ЄС не зможе продовжити дію санкцій в липні.

Колишній посол США також припускає, що політичні еліти в Україні можуть вірити в те, що Україна геополітчино надто важлива, щоб зазнати провалу і лишитися без підтримки Заходу. Нібито Захід буде підтримува Київ, боячись його розвороту до Москви. Однак це помилкове переконання.

"Еліти не повинні думати, що вони можуть влаштовувати нескінченні політичні ігри і вважати, що Захід завжди буде брати в них участь, щоб не дозволити Україні потрапити в руки Москви. Якщо вони так думають, то одного дня вони можуть раптом побачити, як втомлений Захід відвертається", - пише колишній дипломат.

Також Пайфер нагадує, що в січні 2017 року крісло президента США займе нова людина. "Вона" чи "він" захоче зосередитися на внутрішніх проблемах, але, безумовно, на плечі нового американського президента звалиться великий тягар міжнародних проблем, серед яких буде хаос на Близькому Сході, зростання амбіцій Китаю, ядерна загроза від КНДР і провокації Росії.

"Яку Україну новий президент побачить? Це буде країна, яка лише плутається під ногами, повільно просувається в реформах і не має чітких перспектив? В такому разі новий президент може вирішити лишити цю проблему європейцям", - пояснює Пайфер.

З іншого боку, якщо українські еліти зосередяться на реальному прогресі у реформах і трансформації України в сучасну європейську країну в розпал війни проти Росії, цей приклад успіху зацікавить Білий Дім, посилить його підтримку і участь.

"Яку Україну новий американський президент побачить через рік, залежатиме від рішень, ухвалених в Києві. Буде трагедією для Заходу, а ще більше для України, якщо "втома від України" повернеться. І в силах українських лідерів запобігти цьому", - переконаний Пайфер.

Тим часом, видання New York Times пише, що ЄБРР дав Україні 2-3 місяці на запуск реформ. Видання також нагадує, що в 2014-2014 році Україна отримала від ЄБРР 2,2 мільярди євро інвестицій. Таким чином, вона стала найбільшим одержувачем коштів від банку. Однак в 2016 році ЄБРР не так активно вкладав гроші в Україну через відсутність прогресу у проведенні реформ.

У свою чергу єврокомісар Хан на початку червня повернеться в Україну для перевірки ходу реформ. Однією з конкретних реформ, де український уряд може досягти результатів, він назвав реформу у сфері державного управління.

Нагадаємо, колишній посол США в Україні, науковий співробітник Інституту Брукінгса Стівен Пайфер заявив, що Захід може відвернутися від України, якщо в країні не будуть проводитися реформи. За його словами, новий президент США продовжить надавати допомогу Україні, якщо українське керівництво буде проводити серйозні реформи і по-справжньому боротися з корупцією.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі