"Я ставлю завдання командувачу Військово-морських сил, щоб подати розрахунки для створення морської бази в Азовському морі. Нам точно треба посилити присутність в Азовському морі. Ми повинні реагувати на загрози в Азовському морі", - зазначив голова Міноборони.
Українська сторона в ході засідання ТКГ в Мінську запропонувала розширити місію ОБСЕ і встановити пункт в Керчі.
Нагадаємо, 25 листопада російські спецназівці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, РФ незаконно захопила 24 українця.
Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".
Україна не визнає захоплення суден і "суди" над моряками ВМС, і підкреслює факт того, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери.
У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності 28 листопада. На посилений режим несення служби перейшли представники силового блоку: прикордонники, військові, поліцейські та СБУ.
Детальніше про нерішучість Заходу у підтримці України проти російської агресії читайте в статті Володимира Кравченка "Різноголосся євроатлантичного хору" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".