Україна надала ОБСЄ докази агресії РФ у Керченській протоці і мілітаризації Криму

Поділитися
Україна надала ОБСЄ докази агресії РФ у Керченській протоці і мілітаризації Криму Росіяни не прийшли на презентацію, присвячену їхній агресії © МЗС України
Західні партнери підтримали Україну і закликали РФ негайно звільнити полонених моряків.

Українська делегація представила учасникам 25-ї зустрічі міністрів закордонних справ ОБСЄ доповідь про мілітаризацію окупованого Криму, акваторій Азовського і Чорного морів, а також російської агресії проти України в Керченській протоці.

У заході, що відбувся в Мілані у четвер, 6 грудня, взяли участь керівники Держдепартаменту США та МЗС Канади, Польщі, Литви, Данії, Швеції, Британії, Латвії, Румунії, Грузії й Естонії, повідомляє прес-служба МЗС України.

Дипломатам і журналістам показали презентацію з доказами нарощування російської військової присутності в окупованому Криму і прямої збройної агресії проти України в Керченській протоці, що становить серйозну загрозу для всього чорноморського регіону.

Західні дипломати заявили, що їх держави підтримують Україну, і закликали РФ негайно звільнити полонених українських військовослужбовців. Учасники зустрічі обговорили кроки, спрямовані на стримування держави-агресора.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Пізніше українських моряків вивезли до Москву зараз більшість з них тримають у СІЗО "Лефортово". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада. На посилений режим несення служби перейшли представники силового блоку: прикордонники, армія, поліція та СБУ.

Детальніше про підтримку України Заходом у протистоянні російської агресії читайте в статті Володимира Кравченка "Різноголосся євроатлантичного хору" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі