"Ми чітко показали свій інтерес до повернення активів. Вперше на такому високому рівні піднято питання повернення цих грошей. Буквально наступного тижня генпрокурор України планує здійснити візит до Латвії для того, щоб продемонструвати Латвії докази, зібрані нашим слідством, які вердикти набрали чинності, з тим, щоб обґрунтувати швидке повернення цих грошей в Україну. А також можливе обговорення часток, в яких ми можемо розраховувати на повернення грошей", - зазначив Єнін.
Повернення активів в Україну може зайняти від п'яти до десяти років, вважає заступник генпрокурора.
"Ми говоримо про більш ранню перспективу, беручи до уваги те, що українське слідство значною мірою просунулося на цьому шляху. Вже до кінця року ми розраховуємо на перші вироки у кримінальних процесах, які стануть підставою для повернення цих грошей. Безумовно, ми не встигаємо повернути ці гроші до кінця року. Це означає, що в наступному році ми повинні домовлятися з латвійською стороною про те, щоб вони закладали це в проект закону, свій бюджет, щоб закласти у витрати повернення цих грошей або принаймні їхньої частини в Україну. Думаю, ми можемо розраховувати щонайменше на 50% зазначеної суми", - підкреслив він.
Раніше Дмитро Єнін повідомляв про те, що розмова про повернення грошей "державної мафії Януковича" відбудеться в рамках шостого засідання українсько-латвійської міжурядової комісії.
Нагадаємо, президент України Петро Порошенко звертався до президента Латвії Раймондса Вейоніса з проханням про сприяння у поверненні в Україну грошей, конфіскованих урядом Латвії, а також у сприянні правоохоронним органам України в розслідуванні справ щодо колишньої влади.
У грудні 2016 року уряд Швейцарії схвалив рішення заморозити активи Януковича ще на один рік.
У квітні 2015 року в ГПУ заявили, що сам Янукович не мав рахунків за кордоном, виві коштів він здійснював через "Сім'ю". 28 липня Генпрокурор України Шокін назвав суму заблокованих за кордоном активів втікачів екс-чиновників України - близько 100 млн доларів.
У 2015 році в український бюджет були повернуті близько 300 тисяч грн так званих корупційних коштів, але ні копійки коштів колишніх чиновників там немає, заявив заступник генерального прокурора Віталій Касько.