Міністри закордонних справ Німеччини та України домовилися про початок технічних переговорів про роботу міжнародної моніторингової місії у Керченській протоці, повідомив голова МЗС України Павло Клімкін. За його словами, перша зустріч на рівні експертів маэ відбутися найближчим часом.
"Ми домовилися, що у нас буде зустріч експертів - притому, дуже швидко. Тут є і політичні, і юридичні, і технічні питання. Якщо у нас буде спільне бачення, то ми зможемо далі працювати з російською стороною", - розповів Клімкін у ході спільного з головою МЗС Німеччини Хайко Маасом брифінгу в Києві ввечері в п'ятницю, 18 січня.
Маас, у свою чергу, повідомив про готовність Німеччини та Франції взяти на себе витрати на забезпечення функціонування місії. При цьому він підкреслив, що спостерігачі зможуть приступити до роботи лише після деескалації напруженості в регіоні.
"Це є осередком небезпек і для регіону, і для залучених сторін, які можуть мати довгострокові наслідки", - пояснив німецький дипломат.
Як повідомлялося, ввечері 18 січня міністр закордонних справ Хайко Маас прилетів до Києва, щоб зустрітися з головою МЗС України Павлом Клімкіним.
Напередодні в ході візиту до Москви Хайко Маас заявив, що Берлін і Париж могли б стати гарантами свободи судноплавства в Керченській протоці.
У Кремлі заявили про готовність пустити спостерігачів з Німеччини і Франції до Керченської протоки.
У свою чергу Клімкін застеріг, що Кремль спробує використати моніторингову місію для "політичної легалізації" окупації Криму.
Нагадаємо, 25 листопада минулого року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.
Усі 24 українські військові, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.