Україна хоче відкрити генконсульство в Тирасполі

Поділитися
Україна хоче відкрити генконсульство в Тирасполі
За даними МЗС, у Придністров'ї знаходиться більше 90 тисяч українців, тому є доцільність відкрити консульську установу України в Тирасполі.

Київ вважає доцільним розширити свою дипломатичну присутність у Придністровському регіоні, повідомив спецпредставник чинного глави ОБСЄ з питань конфліктів Андрій Дещиця.

"Хочу підтвердити, що дійсно Україна зацікавлена в збільшенні консульської присутності в Республіці Молдова. Це питання вже давно стоїть на порядку денному українсько-молдавських двосторонніх відносин і це обумовлено великою кількістю українських громадян, які проживають у цій країні, зокрема, на території Придністровського регіону", - повідомив він.

За даними МЗС, у Придністров'ї знаходиться більше 90 тис. українців, тому є доцільність відкрити консульську установу України в Тирасполі.

"Однак хочу підкреслити, що ці питання є предметом обговорення з Кишиневом, у рамках консультацій між профільними відомствами України та Молдови", - підкреслив Дещиця.

Нагадаємо, незадовго до розпаду СРСР, 2 вересня 1990 року, п'ять розташованих на лівому березі Дністра районів Молдови оголосили про створення Придністровської союзної республіки в складі СРСР, а потім - незалежної Придністровської Молдавської Республіки (ПМР) з центром у Тирасполі. При цьому місто Бендери і кілька прилеглих до нього правобережних сіл висловилися за входження до складу ПМР. Причиною для такого кроку стали заяви націоналістично настроєних радикалів в Кишиневі про вихід Молдови з СССР і можливості її приєднання до Румунії.

Влада Молдови не погодилася з рішенням придністровських депутатів і спробувала вирішити проблему, ввівши війська в невизнану республіку. У березні 1992 року в Придністров'ї почався збройний конфлікт, що тривав кілька місяців, до середини липня. У результаті Кишинів втратив контроль над лівобережними районами, і Придністров'я стало територією фактично непідконтрольною Кишиневу з усіма атрибутами державності, включаючи власну валюту.

Міжнародного визнання Тирасполь не отримав, але активно цього добивається. Молдову даний варіант не влаштовує, вона пропонує придністровцям автономію у складі єдиної держави. !zn

Читайте також:

Молдова хоче повернути Придністров'я в єдиний політичний і культурний простір

Гагаузія може поставити питання про вихід зі складу Молдови

Україна на чолі ОБСЄ візьметься за "заморожені конфлікти"

Українці Придністров'я можуть стати невиїзними

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі