Україна десятиліттями управлялася як попало, її шлях до ЄС буде довгим - Більдт

Поділитися
Україна десятиліттями управлялася як попало, її шлях до ЄС буде довгим - Більдт Більдт наполегливо закликає ЄС піти назустріч Україні © commons.wikimedia.org/wiki/Category:Carl_Bildt
Росії простіше дестабілізувати Україну, ніж Європі - допомогти їй.

Україні належить пройти довгий шлях до інтерграції з Євросоюзом, вважає колишній міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт.

"Україна десятиліттями управлялася як попало, тому їй доведеться пережити радикальні реформи, перш ніж вона зможе скористатися плодами асоціації та інтеграції з Євросоюзом", - пише Більдт у своїй колонці в журналі "Новое Время".

Тим не менш, він упевнений, що лідери ЄС повинні підтвердити угоди про глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі з Україною, Молдовою і Грузією. На його думку, Євросоюзу всупереч масштабній пропаганді, економічному тиску і прихованій військовій агресії Росії, слід розвивати Східне партнерство і виконувати свої обіцянки.

При цьому Більдт визнає, що Росії набагато легше підтримувати нестабільність в Україні, ніж Європі - допомогти українцям. На його думку, ідея ЄС про розширення Європи заснована на принципах м'якої сили та економічної інтеграції, а путінське розширення Росії передбачає шантаж, погрози і насильство. Якщо ЄС вірить в довгострокову геоекономику, то Кремль - в короткострокову жорстку геополітику.

"Саме тому відразу після втечі Януковича в Криму з'явилися путінські "зелені чоловічки", а трохи пізніше російські ракетні комплекси Бук і групи бойовиків вирушили на Донбас", - пише дипломат.

"Якщо ми дозволимо Кремлю та його ставленикам домогтися свого, це зашкодить не тільки країнам Східного партнерства. Під ударом може опинитися мир у всій Європі", - пише Більдт.

Сьогодні, 21 травня, в Ризі проходить саміт Східного партнерства, на якому розглядаються перспективи зближення з ЄС України, Грузії і Молдови. ЗМІ повідомляють, що у підсумковій декларації саміту в Ризі не буде ані слова про перспективу України вступити в Євросоюз.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі