Сьогодні, 27 липня стало відомо, що за чинного главу держави Володимира Зеленського проголосували б 30,2% серед тих, хто має намір голосувати і визначився з вибором, якби вибори відбувалися зараз.
Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 15-20 липня 2020 року.
14,4% визначилися респондентів підтримали б кандидатуру співголови парламентської фракції "Опозиційна платформа – За життя" Юрія Бойка, 13,7% - лідера партії "Європейська солідарність", п'ятого президента України Петра Порошенка, 9,1% - лідера Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Юлію Тимошенко.
5,8% опитаних проголосували б за лідера партії "Сила і честь" Ігор Смешко, 3,9% - за лідера Радикальної партії Олега Ляшка, 3,1% - за лідера партії "Українська стратегія", експрем'єра Володимира Гройсмана, 3,0% - за лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка.
Підтримка інших кандидатів - нижче 3% кожного. Ще близько 13% опитаних заявили, що не визначилися зі своїм вибором.
Рейтинг довіри: Зеленському довіряють 41%, не довіряють - 53%. 27% опитаних довіряють Гройсману, при цьому 63% йому не довіряють, Бойко довіряють - 23%, не довіряють - 57%, меру Києва Віталію Кличку - 22% і 67% відповідно, голові Верховної Ради Дмитру Разумкову - 21% і 46% (23% - його не знають), Тимошенко - 20% і 74%, Порошенко - 19% і 76%.
Чинному прем'єру Денису Шмигалю довіряють тільки 11%, чверть не знають його і більше половини - йому не довіряють. Також 11% довіряють ексзаступнику глави адміністрації президента часів президента Віктора Януковича Андрію Портнову, а 41% - його не знають і ще 42% - не довіряють йому.
У цілому, діяльністю президента Зеленського задоволені 36%, а 56% - ні, роботою спікера Ради Разумкова задоволені 24%, і 55% - не задоволені. Роботу прем'єра Шмигаля схвалюють лише 12%, чверть не можуть оцінити його діяльність, і 62% не схвалюють. Діяльність парламенту і уряду схвалюють ще менше: близько 10% опитаних задоволені їх діяльністю, а майже 80% - не задоволені.
У ході дослідження методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face) було опитано 2000 респондентів у віці від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження не перевищує 2,2%.
Раніше повідомлялося, у рейтингу політичних сил партій на виборах у Верховну Раду лідирують партії "Слуга народу", "Опозиційна платформа - За життя", "Європейська солідарність", ВО "Батьківщина" й "Радикальна партія Ляшка".
За перераховані партії проголосували б більше 5% українців, що є прохідним бар'єром для входження до складу парламенту
Нагадаємо, за останній місяць рейтинг партії "Слуга народу" знизився на 1,4%, що знаходиться в межах статистичної похибки. Якби дострокові вибори до Верховної Ради проходили у середині липня поточного року, то за партію проголосували б 27,9% громадян (тих, хто буде голосувати і визначився з вибором), свідчить 21 липня опитування Соціологічної групи "Рейтинг".