До заборони комуністичної символіки, як це передбачено чинним Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів», позитивно ставляться 32% громадян. Про це йдеться в опитуванні, проведеному Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.
Протилежної думки притримуються 34% українців. Ще чверть опитаних байдужі до засудження комуністичної символіки.
Окрім того, 30% громадян схвалюють перейменування населених пунктів та вулиць, які названі в честь комуністичних діячів. При цьому 44% опитаних ставляться до цього негативно. Близько 20% байдужі до зміни назв.
Визнання діячів УНР борцями за незалежність України підтримують 48% опитаних. Тих, хто негативно до цього ставляться, та тих, кому байдуже по 16%. Вказано, що кожен п’ятий опитаний не визначився з відповіддю на таке запитання.
Ще 34% респондентів погоджується із засудженням Радянського союзу як комуністичного тоталітарного режиму, що здійснював політику державного терору, як це передбачено законодавством України. Протилежної думки притримується 31% українців. Байдуже щодо цього, 15% респондентів, а 19% - не змогли визначитися з відповіддю.
Водночас серед тих, хто погоджується із забороною комуністичних символів, 68% підтримують європейську інтеграцію України. Натомість серед тих, хто не погоджується із забороною комуністичних символів, істотно більше прихильників союзу з Росією чи неприєднання до жодного з союзів.
Загальнонаціональне дослідження провели з 17 по 22 квітня 2020 року в усіх регіонах України за винятком окупованих Криму та Донбасу. Дослідження проводилося методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Всього опитали 2000 осіб, вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.