Українська дипломатія має чітке завдання – вийти в усі регіони світу, де наша позиція поки що недостатньо представлена та зробити Україну і українські інтереси зрозумілими для всіх тих держав і народів, із якими ми поки що не маємо стабільних зв'язків. На цьому у вечірньому зверненні наголосив президент України Володимир Зеленський.
Зокрема, за його словами, це стосується азійських напрямків, а також Африки та Латинської Америки.
Президент розповів українцям про проміжні підсумки дипломатичного марафону, який був особливо насиченим минулого тижня.
«Наша активність зараз – дуже висока. Майже щодня є нові домовленості. Минулий тиждень був особливо потужним. Але головне – щоб кожна досягнута домовленість якнайшвидше переростала в конкретне постачання для нашої оборони, в конкретну взаємодію між державами, в конкретні підписані документи», — наголосив Зеленський.
Президент повідомив про досягнення важливого розуміння з Британією щодо далекобійної зброї та необхідності пришвидшити постачання танків, назвав сильною зустріч в Парижі з президентом Макроном і канцлером Шольцом та розповів про візит у Брюссель.
«Він став таким, якого ще не було в історії наших відносин із Євросоюзом. Уперше – така увага до України, уперше – зустріч одразу з усіма лідерами Європи та плюс іще серія розмов із європейськими лідерами – максимально динамічних, змістовних і позбавлених зайвої політизації. З кожним лідером ми проговорили суто ті речі, які важливі для наших відносин і для європейської спільноти загалом. Не було жодної порожньої розмови. Я дякую за це всім нашим партнерам», — підкреслив глава держави.
Особливо він відзначив переговори з Польщею: президентом Анджеєм Дудою та прем'єр-міністром Матеушем Моравецьким. Зеленський відзначив повне взаєморозуміння з польськими братами.
«І дуже важливо – маємо чітку підтримку з боку європейських інституцій та європейських лідерів нашої мети підготуватися та вже цього року розпочати переговори щодо членства України в ЄС. Зараз більше, ніж будь-коли, відчувається, що європейські цілі України стають реальністю. Коли нарешті реальних досягнень відчутно більше, ніж політичних декларацій», — розповів він.
Президент додав, що дипломатичний марафон триває. На 14 лютого заплановний черговий «Рамштайн», крім того він анонсував нові двосторонні переговори та зустрічі.
Що дали зустрічі Зеленського з прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком в Лондоні, а ще з президентом Франції Еммануелем Макроном і канцлером Німеччини Олафом Шольцом в Парижі? Чи європейські політики тепер підтримають пришвидшений вступ України в ЄС? Після західних танків чи отримає Київ ще й західні винищувачі? Експерти Atlantic Council спробували пояснити сенс європейського туру Зеленського і чого тепер варто чекати від кожної зі столиць.