Провівши день у Лондоні і повечерявши в Парижі з президентом Франції Еммануелем Макроном і канцлером Німеччини Олафом Шольцом, президент України Володимир Зеленський прибув в Брюссель як «зірка» саміту лідерів ЄС. Його візит відсуне на другий план реальний порядок денний зустрічі.
Президент Зеленський не залишає свою охоплену війною країну просто так, «він їде про результати», - сказав Financial Times неназваний український чиновник.
«В першу чергу, результат - це отримати зброю», - додав співрозмовник видання.
Від лідерів ЄС український президент сподівається отримати боєприпаси, особливо снаряди для артилерії радянського зразка, а також домовленість, що інші країни Європи приєднаються до Великої Британії у підготовці українських пілотів, щоб вони були готові до майбутньої пожертви винищувачів. Український чиновник зауважив, що Києву потрібна зброя «вже цього місяця», тому що Росія готує новий наступ.
«Брюссельські дипломати сказали журналістам FT, що лідери співчувають, але дехто з них вважає, що вже передав все, що міг передати без ослаблення власних Збройних сил», - пише видання.
В цей час розвідка Естонії застерігає: не варто очікувати, що Владімір Путін здасться у своїй провальній війні проти України. А також не варто пов’язувати будь-які надії з тим, що найближчим часом в Кремлі може змінитися лідерство.
«Путін тягне час, він впевнений, що Україна і Захід виснажаться раніше, ніж Росія», - йдеться в новому щорічному звіті розвідки Естонії, який Financial Times називає «похмурим і гнітючим».
Цікаво те, що, згідно з оцінками естонських розвідників, воєнні позиції Путіна з точки зору внутрішньої підтримки лишаються міцними, попри зовнішні поразки і економічну слабкість.
«Всередині Росія стала СРСР 2.0, надихаючись сталінськими репресіями, хрущовськими гаслами і брежнєвським застоєм. Як не парадоксально, але в сучасній Росії режим Путін водночас сильний і слабкий, як ніколи раніше», - йдеться в звіті розвідників.
Автори документу радять лідерам Заходу відмовитися від будь-яких сподівань, що з’явиться наступник, який повалить Путіна або радикально змінить курс. Російські еліти «все частіше обговорюють те, чи президент не збожеволів». Але більшості з них бракує сміливості зробити реальні кроки, щоб щось змінити, - йдеться в документі.
«Схоже, на горизонті немає нового Горбачова, не кажучи вже про Єльцина», - роблять висновки розвідники Естонії.