Українська влада знала, що канцлерки Німеччини не буде на саміті «Кримської платформи» – Меркель

Поділитися
Українська влада знала, що канцлерки Німеччини не буде на саміті «Кримської платформи» – Меркель © Офіс президента
Німеччину на саміті представить міністр енергетики, він замінить голову МЗС Хайко Мааса, який займатиметься ситуацією в Афганістані.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель розповіла що її відсутність на саміті «Кримської платформи» 23 серпня не була несподіванкою для української влади. Із такою заявою Меркель виступила під час спільної пресконференції із президентом України Володимиром Зеленським.

За словами канцлерки, під час планування візиту до України вона наголошувала на тому, що він для неї останній на високій посаді, оскільки вона завершує політичну кар’єру.

Водночас це не є свідченням «підігравання Кремлю», вважає Меркель. Адже Німеччина продовжує не визнавати анексію Криму Росією і  відправляє іншого свого представника (будь-який представник країни на саміті, незалежно від посади, має право говорити від імені своєї країни – ред.).

Спочатку планувалося, що Німеччину на саміті представить очільник МЗС Хайко Маас, однак через ситуацію в Афганістані його відкликали.

««Кримська платформа» грає важливу роль. На жаль, наш міністр закордонних справ завтра не зможе прилетіти, це пов’язано з тим, що ситуація в Афганістані дуже важка. Але приїде наш міністр економіки і енергетики і будуть важливі переговори завтра на полях «Кримської платформи», - зазначила вона.

Саміт «Кримської платформи» відбудеться в Києві 23 серпня, участь у ньому візьмуть представники 44 країн і організацій.

Основна місія - вивести тему деокупації Криму на більш високий рівень, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до проблем на півострові. Кримська платформа працюватиме на кількох рівнях. Перший - найвищий політичний рівень голів іноземних держав і урядів. Четвертий - рівень неурядових експертів.

Із «Кримською платформою» в Києві пов’язують сподівання повернути тему окупації Криму в міжнародний порядок денний, а також посилити політичний і санкційний тиск на Москву. Та чи стане саміт дійовим інструментом? Чи не очікує «Кримську платформу» доля багатьох інших проєктів української влади, котрі гучно починалися, а потім тихо згасали? Читайте в інтерв’ю Володимира Кравченка із заступницею постійного представника президента України в АР Крим Тамілою Ташевою у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі