Стало остаточно зрозуміло: Меркель не залишиться на «Кримську платформу»

Поділитися
Стало остаточно зрозуміло: Меркель не залишиться на «Кримську платформу» © Офіс президента
Сполучені Штати на саміті представлятиме фаворит Байдена. Після заходу він на кілька днів залишиться в Україні для знайомства.

Спеціальний посланник президента США на «Кримській платформі», міністр транспорту Піт Буттіджич після саміту залишиться у Києві ще на два дні. Натомість канцлерка Німеччини Ангела Меркель не буде присутня на саміті, хоча відвідає Україну з візитом напередодні, 22 серпня, пише «Українська правда».

«Якщо хтось очікував візиту Байдена до Києва, то це були марні очікування від початку. Віцепрезидентка США Камала Гарріс за розподілом обов’язків взагалі не опікується зовнішньою політикою. І тому вибір Піта Буттіджича як спецпосланника президента є дуже цікавим і точно не є «зрадою»», - йдеться у матеріалі.

Молодого урядовця вважають одним із фаворитів президента Сполучених Штатів. Йому пророкують велике майбутнє і не виключають навіть обрання головою держави у близькому майбутньому. І те, що він приїде до Києва – справді важливо.

«Причому це не буде «візит ввічливості». Після саміту Буттіджич, за погодженням із президентом США, планує лишитися тут ще на два дні. Як пояснюють джерела, «щоби краще вивчити Україну»», - додається у матеріалі.

Водночас канцлерка Меркель одразу після переговорів із президентом України Володимиром Зеленським полетить додому, не лишаючись на ранкове засідання саміту.

«Формально лишається шанс, що це рішення зміниться, але джерела кажуть, що імовірність прямує до нуля. Німеччина буде представлена міністром закордонних справ. Хоча юридично між рівнями представництва відмінності немає. Усі учасники саміту, чи то представлені президентом, чи то послом – стануть підписантами Кримської декларації від імені всієї своєї країни», - наголошується у матеріалі.

Саміт «Кримської платформи» відбудеться в Києві 23 серпня, участь у ньому візьмуть представники 44 країн і організацій.

Основна місія - вивести тему деокупації Криму на більш високий рівень, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до проблем на півострові. Кримська платформа працюватиме на кількох рівнях. Перший - найвищий політичний рівень голів іноземних держав і урядів. Четвертий - рівень неурядових експертів.

Із «Кримською платформою» в Києві пов’язують сподівання повернути тему окупації Криму в міжнародний порядок денний, а також посилити політичний і санкційний тиск на Москву. Та чи стане саміт дійовим інструментом? Чи не очікує «Кримську платформу» доля багатьох інших проєктів української влади, котрі гучно починалися, а потім тихо згасали? Читайте в інтерв’ю Володимира Кравченка із заступницею постійного представника президента України в АР Крим Тамілою Ташевою у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі