Україна запросила Молдову приєднатися до Кримської платформи. Як повідомляє прес-служба МЗС України, 7 грудня перша заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова зустрілася з послом Республіки Молдова в Україні Русланом Болбочаном.
Джапарова поінформувала співрозмовника про численні факти порушення російською окупаційною владою прав людини в Криму і мілітаризацію півострова. В ході розмови вона також представила міжнародну ініціативу Кримська платформа і запросила молдавську сторону взяти активну участь в її роботі.
Співрозмовники відзначили налаштованість України і Молдови на продовження діалогу з усього спектру питань двосторонніх відносин в дусі дружби, довіри і взаєморозуміння, які існують між двома народами. Сторони також наголосили на взаємну підтримку суверенітету і територіальної цілісності обох держав.
«Україна є активним учасником переговорного процесу з придністровського врегулювання і ми підтримуємо ініціативу новообраної президентки Молдови Майї Санду щодо якнайшвидшого виведення російських військових підрозділів з Придністровського регіону Молдови", - заявила Джапарова.
Вона також розповіла про ініційований президентом України міжнародний флешмоб відеопривітання з нагоди 75-річчя ЮНЕСКО і висловила надію на участь в ньому молдавської сторони.
Нагадаємо, у вересні президент Володимир Зеленський закликав світову спільноту взяти участь у створенні міжнародної платформи по деокупації Криму, а також підтримати оновлену резолюцію про ситуацію з правами людини на включеному півострові.
Кримська платформа буде працювати на кількох рівнях. Перший - найвищий політичний рівень, до якого приєднаються глави іноземних держав та урядів. Другий - рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони. Третій - міжпарламентський рівень. І четвертий - рівень неурядових експертів.
Про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли США, Великобританії, Туреччини та інших країн. Перший саміт Кримської платформи пройде в травні наступного року в Києві.
Відзначимо, що у відносинах Києва і Кишинева вистачає проблем. Зокрема це питання, пов'язані з функціонуванням Дністровського гідровузла і демаркацією українсько-молдовського кордону. Обрання Майї Санду президентом Молдови дає шанс вирішити ці давні проблеми. Але чи зможуть домовитися Київ і Кишинів? Про відкрилися можливості в україно-молдовських відносинах і факторах, що перешкоджають їх реалізації, читайте в статті Артема Філіпенко « Вікно, яке відкрила Санду» в ZN.UA.