У ТКГ відбулося засідання Політичної і Гуманітарної підгруп: про що домовилися

Поділитися
У ТКГ відбулося засідання Політичної і Гуманітарної підгруп: про що домовилися Фото з відкритих Інтернет-джерел
Підняті питання стануть предметом подальшого розгляду під час засідання 21 січня

Під час засідання Політичної та Гуманітарної підгруп Тристоронньої контактної групи, яке відбулося у вівторок, 19 січня, у форматі  відеоконференції, обговорили  забезпечення пересування громадян України через КПВВ, обмін взаємно утримуваними особами, процедуру пошуку зниклих осіб, а також «План спільних кроків». Про це повідомила пресслужба Української делегації для участі в ТКГ в Telegram.

Зазначається, що українська сторона звернулась до Координатора ОБСЄ в Гуманітарній групі Посла Фріша з проханням сприяти  визначенню точок розвороту автобусів-човників, які мають перевозити людей через лінію розмежування в районі КПВВ «Щастя».

Також керівник Гуманітарної підгрупи, народна депутатка України Галина Третьякова в черговий раз запропонувала російській стороні розблокувати процес обміну тимчасово утримуваними особами. Як зазначили в Українскій делегації, ОБСЄ підтримала таку пропозицію.

Крім того, під час засідання Політичної підгрупи був представлений аналіз пропозицій української та російської сторони щодо подальших кроків у вирішенні конфлікту в Донбасі. Так, Координатор Політичної групи посол Морель озвучив аналіз українського «Плану спільних кроків» та зауваження щодо нього російської сторони.

"Українська делегація виступила з пропозицією до Мореля розробити єдиний проект документу, до якого б увійшли пропозиції обох сторін та модератора від ОБСЄ", - повідомили в пресслужбі. 

Раніше повідомлялося, що підготовлений українською стороною "План спільних кроків" для ТКГ пропонує повністю припинити конфлікт і демілітаризувати окремі райони Донецької і Луганської області на початку 2021 року, аби створити всі необхідні умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року.

Віцепрем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков вважає, що місцеві вибори в ОРДЛО можна буде проводити не раніше, ніж через кілька років після повного припинення війни і відновлення Україною контролю над ділянкою кордону з РФ.

Докладніше про те, чи має намір нинішня владна команда «зберігати» Мінські домовленості; чи є у неї власний план донбаського врегулювання; чого вона чекає від західних партнерів; до чого готуватися в майбутньому процесі реінтеграції окупованих територій і які його терміни, читайте в інтерв'ю Тетяни Силіної з віце-прем'єр-міністром, міністром з питань реінтеграції ТОТ Олексієм Резніковим «Нам теж доведеться ковтати «жаб» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі