Резніков про вибори в ОРДЛО: «Категорично проти до відновлення контролю над кордоном»

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Резніков про вибори в ОРДЛО: «Категорично проти до відновлення контролю над кордоном» © Ольга Кононенко, ZN.UA
Питання кордону і виборів прописане в Мінських угодах, і черговість виконання пунктів очевидна, вважає віце-прем'єр.

Місцеві вибори в Донбасі можна буде проводити не раніше, ніж за кілька років після повного припинення війни і відновлення Україною контролю над ділянкою кордону з РФ, вважає віце-прем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції ТОТ Олексій Резніков.

«Я за місцеві вибори. Але я категорично проти проведення виборів до відновлення контролю над кордоном і вирішення питань безпеки», - зазначив віце-прем'єр.

Редакторка відділу міжнародної політики ZN.UA Тетяна Силіна запитала міністра з питань реінтеграції, які ще умови мают бути виконані, щоб місцеві вибори в ОРДЛО стали можливими.

«З огляду на щільність населення в Донбасі, необхідність розмінування основних місць, де ходитимуть люди, очевидно, що знадобиться щонайменше декілька років. Після повного припинення війни, початку перехідного періоду на окупованих сьогодні територіях з повним контролем урядом України кордону з Росією », - додав він.

Відповідаючи на питання ZN.UA, Резніков нагадав, що питання кордону і виборів прописане в Мінських угодах не на користь України і стабільності нашої держави, але щодо черговості, ніхто вже не має сумнівів у тому, що питання безпеки - номер один.

«У Мінську ж іще записано, що вибори проходять за українським законодавством і стандартами ОБСЄ. Так ось, уряд дає БДІПЛ гарантії безпеки для його місії. А якщо воно дає такі гарантії, це означає, що воно контролює цю територію », - додає віце-прем'єр.

Відсутність контролю над кордоном між Україною і Росією означає, що український уряд таких гарантій безпеки дати не зможе, копенгагенські стандарти не будуть виконані, а вибори, які не моніторитиме Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, проводитися не можуть.

«Тому якщо ми говоримо про дух і букву Мінських угод, то їх дух про те, що у першу чергу питання безпеки. Тому, яку б ми дорожню карту не написали, ключовим пріоритетом буде питання безпеки, а потім - решта», - уточнив віце-прем'єр.

Також перед виборами потрібно буде «погасити емоції», відновити громадський порядок, провести роззброєння і демілітаризацію, вважає Олексій Резніков. На це знадобиться час, який співрозмовник ZN.UA називає «перехідним періодом».

«Якщо ми подивимося на досвід інших країн, то зрозуміємо, що необхідний перехідний період, щоб погасити там емоції, відновити громадський порядок, провести роззброєння, демілітаризацію. Щоб туди повернулися люди, які змогли втекти від цієї війни. Почувалися на своїй території безпечно і могли б брати участь у місцевих виборах », - пояснив він.

Скільки часу знадобиться на перехідний період, віце-прем'єр прогнозувати не береться. У Хорватії на це було потрібно 1,5 роки, в донбаському варіанті - можливо рік або два, вважає він.

Докладніше про те, чи має намір нинішня владна команда «зберігати» Мінські домовленості; чи є у неї власний план донбаського врегулювання; чого вона чекає від західних партнерів; до чого готуватися в майбутньому процесі реінтеграції окупованих територій і які його терміни, читайте в інтерв'ю Тетяни Силіної з віце-прем'єр-міністром, міністром з питань реінтеграції ТОТ Олексієм Резніковим «Нам теж доведеться ковтати «жаб» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі