Україна запропонувала ЄС своє бачення подальших кроків на шляху до членства

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Воно складається з трьох компонентів. 

Позавчора, 5-го вересня, Україна вперше провела засідання Ради асоціації Україна-ЄС у новому статусі – як країна-кандидат на членство в ЄС. Наша делегація на чолі з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем презентувала чіткі пропозиції для формування Порядку денного приєднання України до ЄС. Детальніше про це розповіла віцепрем'єр-міністерка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина у матеріалі для ZN.UA "Україна на шляху до ЄС: де ми є і куди рухаємося далі?"

"Ми діємо проактивно, при цьому наші пропозиції прагматичні та враховують досвід інших країн. Переконані: часу на бюрократичні зволікання немає ні в ЄС, ні в України. Коли Україна в умовах повномасштабної війни продовжує реформування, очікуємо рішучих кроків з боку ЄС для поступової повної інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС з його чотирма свободами", - зазначила Стефанішина. 

Вона зауважила, що вдячна Єврокомісії та лідерам Євросоюзу, які швидко провели аналіз нашої заявки та опитувальника на статус кандидата. Наразі критично важливо не втратити цей темп роботи.

"Для цього маємо отримати стратегічну ясність щодо подальших кроків після виконання рекомендацій Єврокомісії. Нам потрібна зрозуміла для обох сторін дорожня карта", - зазначила вона. 

Стефанішина додала, що ще під час її участі у неформальному засіданні міністрів країн ЄС, що відповідають за європейські справи, на старті головування Чехії у Раді ЄС, стало зрозуміло, що у Європейському Союзі бракує розуміння щодо модальностей майбутнього розширення. Є усвідомлення, що потрібні нові підходи та ідеї. 

У цьому питанні Україна займає проактивну позицію. Як і під час ухвалення рішення щодо статусу кандидата, «ключ до успіху» полягає у тому, аби не допустити надмірної бюрократизації або заговорення процесу. Тому на засіданні Ради асоціації українська сторона презентувала європейським партнерам своє бачення подальших кроків. Воно складається з трьох компонентів: 

  1. Повна інтеграція України до внутрішнього ринку ЄС паралельно з переговорами щодо розширення. Відкриття країні «чотирьох свобод» Євросоюзу, зокрема для вільного руху товарів, послуг, людей та капіталів або платежів, що сприятиме залученню інвестицій в країну, її економічному відновленню та подоланню негативних економічних наслідків війни. Інтеграційний процес має бути підтриманий за рахунок доступу України до фінансових інструментів передвступної допомоги. 
  2. Забезпечення в Україні та ЄС необхідної інституційної спроможності для ефективного діалогу в рамках політики розширення, а також для ефективної роботи кожна зі сторін має чітко розуміти свого візаві з іншої сторони.
  3. Започаткування офіційного скринінгу українських політик на відповідність праву ЄС. Це необхідний крок, який дозволить зрозуміти об’єм завдань для підготовки до членства в ЄС та спланувати їх своєчасне виконання. 

"Після детального обговорення цього плану розраховуємо на його схвалення під час саміту Україна-ЄС", - додала Стефанішина. 

Більше матеріалів Ольги Стефанішиної читайте за посиланням

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі