Україна закликала Росію зробити реальний крок до врегулювання війни в Донбасі

Поділитися
Україна закликала Росію зробити реальний крок до врегулювання війни в Донбасі
І продовжити роботу "Нормандського формату" й ТКГ

Міністерство закордонних справ України закликає Росію вжити всіх необхідних заходів для продовження роботи Тристоронньої контактної групи (ТКГ) та "Нормандського формату" для виконання всіх рішень лідерів чотирьох країн-учасниць. На Михайлівській також закликали РФ здійснити реальні кроки щодо врегулювання збройного конфлікту в Донбасі.

"Україна підтверджує свою готовність і надалі працювати в рамках «Нормандського формату», який продовжує відігравати важливу роль, зберігаючи свою актуальність і затребуваність, а також на майданчику ТКГ задля виконання досягнутих лідерами чотирьох країн домовленостей і реалізації всіх погоджених кроків з врегулювання конфлікту", - йдеться в заяві МЗС України в середу.

Українські дипломати додали, що виконання домовленостей лідерів "Нормандського формату", як і всього пакета Мінських домовленостей, залишаються для України основою політико-дипломатичного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту і відновлення миру в українському Донбасі.

На Михайлівській кажуть, що після Паризького саміту Україна при активній посередницької ролі Німеччини та Франції доклала максимальних зусиль для пошуку життєздатних шляхів мирного врегулювання конфлікту.

"Завдяки активізації діяльності Тристоронньої контактної групи (ТКГ) як важливого консультативного механізму імплементації Мінських домовленостей та ухваленню у липні 2020 року додаткових заходів з посилення режиму припинення вогню стабілізувалася безпекова ситуація в зоні конфлікту, що, попри продовження провокацій з боку збройних формувань Російської Федерації, мало наслідком суттєве зменшення кількості людських жертв і руйнувань критичної інфраструктури", - додали в МЗС.

У грудні 2019 року і квітні 2020 року Україна та Росія обмінялися утримуваними особами. Також Україна внесла важливі ініціативи щодо подальшого розведення сил і засобів та продовження процесу розмінування і здійснила інші кроки для поліпшення загальної гуманітарної ситуації в зоні конфлікту.

"Зазначені ініціативи України, як і пропозиції щодо активізації наступних етапів процесу взаємного звільнення утримуваних осіб, забезпечення повного і безумовного допуску міжнародних організацій, насамперед Міжнародного комітету Червоного хреста, до всіх утримуваних осіб, відкриття і належного функціонування пунктів пропуску через лінію розмежування для полегшення становища мирних мешканців дотепер залишаються без належної реакції російської сторони", - заявляють на Михайлівській, зазначивши, що через штучне блокування роботи ТКГ на політичному треку відсутнє просування в обговоренні робочих пропозицій України щодо виконання політичних аспектів Паризького саміту.

"Натомість, ми бачимо продовження обмежень на тимчасово окупованих територіях України в Донецькій і Луганській областях, зокрема у свободі пересування та безпечному і безперешкодному доступі міжнародних організацій, насамперед Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, на всій території України з метою повного виконання свого мандата, зокрема доступу до тимчасово неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону", - пояснили в МЗС України.

У зовнішньополітичному відомстві України звернули увагу, що незаконний перетин цієї ділянки кордону вантажними поїздами та автомобільними конвоями з РФ, які доставляють на тимчасово окуповану територію озброєння, стали звичайною практикою. СММ ОБСЄ регулярно повідомляє про ці випадки у своїх звітах.

Напередодні річниці паризького саміту «нормандської четвірки» очікувань будь-яких серйозних зрушень в питанні донбаського врегулювання, напевно, не було вже ні у кого. Останні ілюзії розвіялися, мабуть, навіть у найзатятіших оптимістів. Детальніше про те, чи прийняв Володимир Зеленський рішення про план «Б», читайте в статті Тетяни Силіної "Подорож з Парижа до Берліна з зупинкою в Мінську завдовжки в рік".

Поділитися
Дивіться спецтему: Саміт Нормандської четвірки
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі