Україна сьогодні передасть другу частину опитувальника ЄС для статусу країни-кандидата – ZN.UA

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна сьогодні передасть другу частину опитувальника ЄС для статусу країни-кандидата – ZN.UA © Офіс президента
Перший опитувальник складався з політичної та економічної частин. Друге опитування стосується реалізації правових норм ЄС в Україні.

Україна завершила роботу над другою частиною опитувальника ЄС та очікує, що вже у червні отримає статус кандидата. Сьогодні опитувальник передадуть із Києва до Брюсселя, сказала в інтерв'ю ZN.UA віцепрем'єрка з євроінтеграції Ольга Стефанішина.

“Опитувальник має бути сьогодні переданий Європейському Союзу по офіційних каналах”, - сказала вона.

Нагадаємо, президент Зеленський підписав заявку України на вступ до ЄС 28 лютого.

Перший опитувальник складається з політичної та економічної частин. Питання стосуються політсистеми України з акцентом на незалежність судової системи, боротьбу з корупцією та дотримання прав людини. Тобто йдеться про те, як в Україні функціонує демократія та правова держава.

Друга частина першого опитувальника суттєво коротша, вона стосується стану економіки та фінансів, зокрема бізнес-клімату, рівня приватизації та ступеня державного втручання в економіку. Основне завдання – з'ясувати, чи існує в Україні ринкова економіка, здатна витримати конкурентний тиск, який існує в Євросоюзі.

Загалом у опитувальнику майже 370 питань на близько 40 сторінках. Тому не дивно, що відповіді на нього зібрані у двох товстих томах. Їхній президент України Володимир Зеленський передав керівнику представництва ЄС у Києві Матті Маасікасу 18 квітня - через рекордні 10 днів після отримання першого опитувальника.

Друге опитування стосується реалізації правових норм ЄС в Україні.

Він переданий Україні 13 квітня і він набагато більший за перший - майже 240 сторінок із майже двома тисячами питань. Ця частина присвячена праву ЄС, що називається acquis. Мета – з'ясувати, які правові норми та правила діють в Україні та наскільки впроваджено в ній європейське законодавство. Питання розбито на 33 розділи. Це ті самі глави, за якими згодом мають вестись переговори про вступ до ЄС, наприклад, свобода руху товарів, система оподаткування або довкілля та зміна клімату.

Детальніше читайте в інтерв'ю Володимира Кравченка з віцепрем’єркою Ольгою Стефанішиною про шанси України отримати статус кандидата в ЄС у червні та допомогу Євросоюзу у відбудові країни «Рішення про надання Україні статусу кандидата — найкраща інвестиція ЄС в стабільність регіону».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі