Україна та НАТО продовжують зближення в рамках незмінної “політики відкритих дверей” Північноатлантичного альянсу. Посольство Естонії у Києві повідомило про те, що вже почався процес приєднання України до Об'єднаного центру передових технологій з кібероборони Північноатлантичного альянсу в Таллінні.
Зокрема, у посольстві вказали, що приєднання України до Центру кіберзахисту має поглибити обмін найкращими напрацюваннями з кібербезпеки та сприятиме затвердженню практик демократичного цифрового урядування в Українській державі.
“Україна зараз на передовій кібердомену та боротьби з викликами в кіберпросторі, тож участь України в роботі Центру кіберзахисту НАТО буде перевагою для всіх нас”, – цитує дипломатичне відомство посла Естонії в Україні Кайма Кууска.
У коментарі для “Європейської правди” естонський посол зазначив, що рішення про початок процедури включення України до Центру кіберзахисту ухвалили в результаті недавніх візитів високого рівня.
“На це потрібен час, але початок покладено”, – зазначив Каймо Кууск.
Нагадаємо, минулого тижня питання поглиблення інтеграції України в НАТО стало однією з тем засідання Ради національної безпеки і оборони.
Крім того, секретар РНБО Олексій Данілов заявляв про те, що найближчим часом в Україні створять новий спеціальний рід військ - кібервійська. Вони протистоятимуть загрозам для національної безпеки України в кіберпросторі.
Зазначимо, що РНБО розглядала питання створення кібервійськ в складі ЗСУ ще у 2018 році. Тоді ж відкрився Центр реагування на кіберзагрози (Cyber Threat Response Centre, CRC) при РНБО, створений зусиллями Держспецзв'язку.
У 2020 році було виявлено понад 1 млн кіберзагроз. Серед них - мережеві атаки, спроби мережевого сканування, спроби WEB-атак, фішинг, DDoS-атаки, поширення шкідливого програмного забезпечення. Зокрема, масштабну кібератаку до Дня Незалежності готувало підконтрольна спецслужбам РФ хакерське угруповання Gamaredon.