Україна має бути готовою до політичного рішення розширити НАТО – посол Фельдгузен

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна має бути готовою до політичного рішення розширити НАТО – посол Фельдгузен
Питання членства нашої країни в Альянсі політичне, визнає дипломат, його ускладнює російська агресія в Донбасі.

Членство України в НАТО – питання політичне, і до відкриття вікна політичних можливостей нашій країні варто підійти максимально підготовленою, щоб ефективно використати його, вважає пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.

Своїм баченням ситуації пані посол ділиться з читачами ZN.UA в інтерв'ю, яке записала редакторка відділу міжнародної політики Тетяна Силіна.

За її словами, війна в Донбасі ускладнює вступ нашої країни до Альянсу (але не унеможливлює, як це часто намагаються подати російські пропагандисти - ред.).

«У НАТО завжди були проблеми з країнами, де йде війна. Безумовно. Тому що одна з переваг НАТО - п'ята стаття Вашингтонського договору. І все бояться бути з Росією в прямій війні», - пояснює пані посол.

На коментар журналістки про те, що свого часу Альянс не злякали «червоні лінії» і погрози Росії через членство країн Балтії, Фельдгузен відповідає: «Це було політичне рішення, маленьке вікно можливостей. Я впевнена, що для України воно теж колись відкриється. І треба зараз добре працювати, щоб підготувати Україну до цього моменту ».

Як приклад ефективного використання вікна можливостей вона наводить вступ Естонії. 

«Я завжди згадую, що естонський міністр оборони сказав у Берліні років п'ять тому: якби Естонія не була готовою, коли їй запропонували стати членом НАТО, сьогодні їй уже не дозволили б вступити до Альянсу. Є такі політичні вікна можливостей, і я згодна з міністром Кулебою, що це політичне питання. Колись буде таке вікно можливостей вступити в НАТО і для України. Але їй обов'язково треба бути готовою у  той момент», - зазначає дипломат.

Саме тому Україна має використовувати всі наявні на сьогодні можливості, щоб наблизитися до НАТО. Зокрема статус партнера з розширеними можливостями.

«Я дуже рада, що Україна отримала в НАТО статус партнера з розширеними можливостями. Так, це точно не ПДЧ, тим не менш, Україна таким чином наблизиться до Альянсу, і Щорічна національна програма - теж можливість це зробити», - пояснює Фельдгузен.

НАТО співпрацює з Україною практично кожен день і дуже уважно стежить за тим, що відбувається в країні, додає пані посол. Доприкладу, через скупчення російських військ поблизу українського кордону цієї весни Альянс зустрівся з очільником МЗС України Дмитром Кулебою раніше, ніж планувалося.

Думку про те, що тільки два члени Альянсу - Німеччина і Франція - блокують «матеріалізацію» Бухарестського саміту в частині надання Україні Плану дій щодо членства в Альянсі, пані посол вважає помилковою.

«Є ця історія Бухарестського саміту, всі чомусь думають, що це лише Франція і Німеччина були тоді проти надання Україні ПДЧ. У НАТО співпрацюють 30 держав, і це консенсусна організація. Цей консенсус потрібно знайти», - наголошує вона.

Україна має дуже впливових партнерів, які підтримують українські амбіції стати членом НАТО, вважає Анка Фельдгузен. Але це станеться не так швидко, як хотілося б офіційному Києву і українцям, а тоді, коли з'явиться вікно можливостей для цього політичного рішення.

Докладніше про перспективи надання Києву ПДЧ і членства України в НАТО читайте в інтерв'ю Тетяни Силіної із пані послом Німеччини Анкою Фельдгузен «Усі бояться бути з Росією в прямій війні».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі