Україна передала американським законодавцям нові великі запити на зброю від США та їхніх союзників, включно з ракетною системою великої дальності, яку Вашингтон відмовився надати. У документі перераховано десятки видів озброєнь, які, за словами київського уряду, будуть потрібні для продовження наступу у 2023 році. Про це пише The Wall Street Journal.
Серед них армійська тактична ракетна система, або ATACMS, дальність дії якої становить близько 190 миль. Адміністрація Байдена, яка направила Україні зброю та іншу допомогу в галузі безпеки на суму понад 15 мільярдів доларів, відмовилася надати цю систему через побоювання, що Україна може використати її для завдання ударів по території Росії та розпалювання ширшого конфлікту із Заходом.
Перелік вимог України до «наступальних операцій» включає 29 видів систем озброєння та боєприпасів. Серед них танки, дрони, артилерійські системи; більше протикорабельних ракет Harpoon; та 2000 ракет для високомобільної артилерійської ракетної системи (Himars), яку США почали постачати на початку цього року.
На питання в п'ятницю, чому США, як і раніше, не хочуть надавати Україні ракети ATACMS, міністр оборони Ллойд Остін сказав, що США віддані тому, щоб дати українцям те, що їм потрібно, щоб дати відсіч російським силам, але сказав: «Йдеться не тільки про одну конкретну зброю або систему."
"Йдеться про те, як ви інтегруєте ці системи і як ви інтегруєте зусилля різних елементів в інвентарі для створення ефектів, що дають перевагу українцям", - сказав він у Празі разом із міністром оборони Чехії Яною Черноховою.
У липні міністр оборони України Олексій Резніков заявив журналу, що його країні потрібна система ATACMS, тому що Росія має реактивні системи залпового вогню більшої дальності. Він сказав, що його країна «пройшла випробування» завдяки успішному використанню Хімарів, радіус дії яких наближається до 40 миль.
Раніше повідомлялося про те, що Україна вразила системами HIMARS понад 400 російських цілей. Заступник голови Пентагону Колін Каль вважає, що для поразки цілей, які сьогодні є пріоритетними для ЗСУ, захисникам потрібні не далекобійні ракети ATACMS, які б'ють на відстань до 300 кілометрів, а GMLRS, дальність яких 70-80 км.