Україна намагається змінити позицію Німеччини щодо членства в ЄС та НАТО – Кулеба

Поділитися
Це питання чіткої і прямої підтримки Німеччиною євроатлантичних перспектив нашої країни

Україна працює над тим, щоб з низки питань позиція Німеччини змінилася, в тому числі й щодо інтеграції в НАТО та Європейський Союз, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Ми розуміємо, що канцлерка [Ангела Меркель] йде. Зараз, коли я був в Берліні буквально пару тижнів тому, мені практичним кожен співрозмовник говорив:"Дмитре, якщо ви хочете щось змінити в німецькій політиці, то ви повинні дочекатися нової коаліції та сподіватися, що вона складатиметься на вашу користь". Тому, безумовно, зараз точно не скажеш, якою буде політика Німеччини. Але ми працюємо над тим, щоб з низки питань позиція Німеччини змінилася", - сказав Кулеба на всеукраїнському форумі "Україна 30. Міжнародна політика "в Києві в понеділок.

Міністр підкреслив, що це питання чіткої та прямої підтримки Німеччиною європейської перспективи України, членства України в ЄС, більш конструктивна позиція Німеччини щодо членства України в НАТО, питання продажу озброєння Україні.

"Я вважаю, що це вже питання принципу. Це вже питання навіть однієї снайперської гвинтівки, умовно кажучи. Але це постачання повинно відбутися, ми повинні цю стіну зламати, тому що вона є чисто політичною і, на нашу думку, безпідставною", - пояснив Кулеба.

Глава українкою дипломатії додав, що зустрівся в Берліні з представниками всіх ключових політичних партій, які претендують на перемогу або гідний результат на виборах, для того, щоб "закласти їм на рівень підсвідомості важливість, пріоритетність українського порядку денного і що саме ми очікуємо від Німеччини, але також що ми можемо дати Німеччини ".

Він вказав, що в ході візиту президента України до Німеччини між Володимиром Зеленським та Ангелою Меркель відбудеться "довірлива розмова".

"Вони будуть говорити про ключові речі. Безумовно, про безпеку, про Нормандський формат, будуть говорити про Північний потік-2, будуть говорити про торгівлю між нашими країнами, німецькі інвестиції в Україну", - пояснив Кулеба.

Вступ України у Євросоюз і Північноатлантичний альянс – питання політичне. «У НАТО завжди були проблеми з країнами, де йде війна. Безумовно. Тому що одна з переваг НАТО - п'ята стаття Вашингтонського договору. І всі бояться бути з Росією в прямій війні», - пояснює пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.

На думку дипломата, Україні варто готуватися до членства і проводити необхідні реформи, щоб встигнути скористатися вікном можливостей, коли з'явиться політичне рішення розширити ЄС і НАТО. Детальніше читайте в інтерв'ю Тетяни Силіної із пані послом Німеччини Анкою Фельдгузен «Усі бояться бути з Росією в прямій війні» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі