Україна має негайно погодитись на зустріч у Туреччині — Трамп

Поділитися
Україна має негайно погодитись на зустріч у Туреччині — Трамп © EPA-EFE/Samuel Corum / POOL
За його словами, так можна буде зʼясувати готовність росіян до миру.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна має "негайно" погодитись на запропоновані очільником Кремля перемовини у турецькому Стамбулі. У своєму дописі у Truth Social він написав, що Росія не хоче припинення вогню, але може обговорити це у Туреччині.

За словами Трампа, на зустрічі Україна зможе з’ясувати, "чи можлива угода". Якщо ж ні, то Європа зі Штатами "знатимуть, яка ситуація, і зможуть діяти відповідно".

"Я починаю сумніватися, що Україна взагалі зможе укласти угоду з Путіним, який зараз надто зайнятий святкуванням Перемоги у Другій світовій війні, яку було б неможливо виграти (навіть близько!) без США. ЗУСТРІЧАЙТЕСЯ ЗАРАЗ!!!", — написав Трамп.

Нагадаємо, 10 травня у Києві разом з лідерами "коаліції охочих" президент Володимир Зеленський закликав почати 12 травня безумовне припинення вогню щонайменше на 30 днів, яке має стати початком для перемовин. Пропозицію у тому числі підтримали й США. 

Замість цього Путін запропонував 15 травня провести у Стамбулі прямі перемовини з українською стороною без попереднього перемирʼя. При цьому він зазначив, що переговори мають бути продовженням "перерваних" раніше домовленостей у Туреччині. Турецький лідер Реджеп Тайїп Ердоган заявив про готовність організувати перемовини та наголосив, що хорошою передумовою для них буде припинення вогню.

Росія наполягає на тому, що переговори мають бути продовженням треку переговорів навесні 2022 року. Тоді Росія вимагала від України повного нейтралітету, зменшення чисельності військ, а окуповані території мали залишитись під контролем РФ.  Згідно з оприлюдненою згодом інформацією німецького видання Die Welt, лише декілька пунктів залишилося неузгодженими і їх мали обговорити особисто президенти Росії та України на зустрічі, яка так і не відбулася.

Москва ніколи на відмовлялась від ідеї "стамбульської угоди". Представники Кремля постійно говорили, що Росія готова вести переговори "на базі стамбульських домовленостей і реалій на землі". Однак відповідно до них Росія хотіла позбавити Україну військового потенціалу та ідентичності. Чому "Договір про постійний нейтралітет і гарантії безпеки Україні" може призвести до катастрофічних наслідків для нашої країни, читайте в статті Володимира Кравченка "Стамбул-2" уб’є Україну".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі