Російська сторона на словах згодна на всі пропозиції України, окрім Крима – Арахамія

Доповнено
Поділитися
Російська сторона на словах згодна на всі пропозиції України, окрім Крима – Арахамія © 24 канал
Можна готувати зустріч президентів.

Російська сторона під час відеоконференції у п'ятницю підтвердила, що проекти угод, які обговорювалися на зустрічі в Стамбулі цього тижня, готові до обговорення президентами України та Росії. Про це під час телемарафону на українському телебаченні заявив керівник делегації України на переговорах Давид Арахамія.

"Російська Федерація за всіма позиціями дала офіційну відповідь, яка полягає в тому, що вони приймають цю позицію за винятком питання Криму”.

Також він зазначив, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголошує, що офіційного підтвердження немає письмово, але в усному вигляді станом на вчора в режимі відеоконференції почули, що російська сторона не заперечує проти таких позицій і можна рухатися далі.

За його словами, "вони також підтвердили нашу тезу, що драфти документів достатньо напрацьовані для того, щоб проводити безпосередньо консультації між двома лідерами країн".

"У нас завдання підготувати фінальну стадію не самого документа, а тих питань, яких ми торкалися, та готувати майбутню зустріч президентів", - додав Арахамія.

Також керівник делегації додав, що Україне не буде підписувати жодного документу, де РФ матиме право ветувати своїм голосом рішення.

Арахамія пояснив, що зараз їх ціль - зробити власне НАТО, залучившись підтримкою найбільших та найефективніших країн альянсу, щоб запобігти агресії. Так важливими для України є Туреччина, бо вона має найбільшу армію НАТО в Європі. Також важливими є США та Великобританія. 

"Вірогідність долучення США велика, тому що пан Блінкен позавчора заявив, що вони не проти розглядати механізми гарантій безпеки, але вони хочуть більш детально ознайомитися, зважити всі ризики", - заявив Арахамія, додавши, що три країни вже офіційно зголосилися надати гарантії. 

Також він заявив, що російська сторона на переговорах з Україною погодилася, що референдум є єдиним виходом у процесі визнання нейтрального статусу країни.

"Якщо буде підписаний такий договір про безпекові гарантії для нас, коли ми будемо розуміти, що Україна максимально захищена, тоді наступним завданням буде внесення змін до Конституції України щодо позаблокового нейтрального статусу — ми хочемо провести референдум щодо цього питання", - пояснив керівник української делегації.

Відповідаючи на запитання, що буде, якщо перехід до нейтрального статусу не буде підтриманий українським народом, Арахамія сказав, що "договір тоді не матиме юридичної сили і ми або повернемося до стану війни, можливо, або повернемося до нових переговорів".

Раніше українська сторона за результатами стамбульських перемовин заявила, що Україна хоче, аби підписантами гарантій безпеки, які повинні бути аналогічними 5 статті НАТО, були країни Радбезу ООН.

Радник голови ОП Михайло Подоляк заявив, що питання Донбасу будуть обговорювати президенти України Володимир Зеленський та РФ Владімір Путін. Окремим пунктом також буде винесено питання Криму. Наша сторона запропонувала зафіксувати позиції України та Росії стосовно півострова на 15 років.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі