Україна і НАТО домовилися посилити присутність сил в Чорноморському регіоні

Поділитися
Україна і НАТО домовилися посилити присутність сил в Чорноморському регіоні Україна і НАТО досягли нових домовленостей
Свою присутність боку посилять і на морі і в повітрі.

Україна і НАТО домовились посилювати присутність сил і засобів на суші, морі та в повітряному просторі Чорноморського регіону, посилюючи  патрулювання в повітрі і присутності кораблів військово-морських сил країн-членів Альянсу.

Про це, як повідомляє пресслужба Міноборони, домовилися генсек НАТО Йенс Столтенберг і міністр оборони України Андрій Таран під час телефонної розмови 9 липня.

"Сторони погодилися посилити присутність сил і засобів на суші, морі та в повітряному просторі Чорноморського регіону шляхом збільшення патрулювання в повітрі і присутності кораблів військово-морських сил країн-членів Альянсу", - йдеться в повідомленні МО.

Співрозмовники погодилися, що ситуація з безпекою в Чорному морі продовжує погіршуватися у зв'язку з тим, що РФ нарощує свою військову присутність і змінює баланс сил.

Міністр оборони України висловив зацікавленість у налагодженні спільного обміну інформацією про обстановку в цьому регіоні і запросив держави-члени НАТО приєднатися до національних стратегічних навчань, запланованих до проведення на півдні України восени цього року.

Також Таран запросив генерального секретаря НАТО з офіційним візитом в Україну.

Крім того, міністр оборони України наголосив на незворотності реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Організації Північноатлантичного договору. Він висловив подяку за непохитну позицію НАТО щодо незаконної анексії Криму і збройної агресії РФ на сході України, а також нещодавнє рішення Північноатлантичної ради про визнання України Партнером з розширеними можливостями (Enhanced Opportunity Partner - EOP).

Глава оборонного відомства зазначив, що для ефективного використання стратегічного діалогу з союзниками Україні необхідно відновити регулярні засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів. Також Таран запевнив, що Україна, як надійний партнер НАТО, буде продовжувати надавати сили і ресурси до операцій з врегулювання криз під проводом НАТО та Сил реагування НАТО.

Нагадаємо, Північноатлантичний альянс визнав Україну партнером Програми розширених можливостей.

Тепер, будучи партнером по розширеним можливостям, Україна отримає вигоду від спеціально розроблених можливостей для підтримки такого вкладу. Це включає в себе розширений доступ до програм і вправ по взаємодії, а також більш широкий обмін інформацією, включаючи витягнуті уроки.

Відзначається, що Україна зараз є одним з шести партнерів по розширеним можливостям поряд з Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією і Швецією. Кожен з партнерів має індивідуальні відносини з НАТО, засновані на областях взаємного інтересу.

Детальніше про те, що означає рішення НАТО про приєднання України до програми "Партнерство розширених можливостей", читайте в статті Володимира Кравченка   "Прийнята за замовчуванням"   на сайті ZN.UA.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі