Україна може підписати Угоду про спільний авіаційний простір з Європейським союзом уже 11 лютого, заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина в ефірі телеканалу "Прямий".
«На момент засідання Ради асоціації з боку України всі процедури для підписання Угоди про відкрите небо будуть завершені. Саме підписання також залежить від Європейської комісії. Якщо встигнемо процедурно, то Угода про відкрите небо підпишемо на Раді асоціації», - прокоментувала віце-прем'єрка.
Стефанишина підкреслила, що дана угода - це вільна конкуренція, створення нового ринку, збільшення доступу до п'ятисотмільйонного ринку авіаперевезень ЄС, більш дешеві квитки і більше рейсів.
"Авіаперевезення стануть доступним видом транспорту. А, враховуючи, що у нас є безвіз, це дозволить збільшити контакти між людьми і перельоти між ЄС і Україною", - підкреслила міністр.
При цьому вона зазначила, що дана Угода містить велику кількість зобов'язань. Тому, Україна повинна серйозно переглянути своє законодавство, правила безпеки польотів та захисту прав споживачів.
Нагадаємо, всупереч очікуванням України, 6 жовтня на саміті Україна-ЄС не підписали угоду про «відкрите небо», яке надало б європейським і українським перевізникам необмежені права на здійснення польотів між країнами ЄС і Україною.
Чому ж в Євросоюзі знову відкладають створення з нашою країною загального авіаційного простору? Чому Брюссель раптом охолов до цієї перспективної ідеї? Про явних і таємних причинах відстрочене підписання угоди про «відкрите небо», розмірковує Павло Кравчук в статті «Втома від ЄС» в ZN.UA.