Демократична спілка угорців України позитивно сприйняла закон про мови і сподівається, що до виборів президента він буде реалізований у повному обсязі, оскільки це питання є одним з основних у програмі Віктора Януковича. Про це ZN.UA заявив
голова спілки Іштван Гайдош.
«В законі про мови не тільки декларативно, але й конкретно передбачені норми, котрі передбачають реалізацію мовних прав національних меншин, серед них і угорці. У новому законі, зокрема, чітко визначено, що якщо кількість осіб - носіїв регіональної мови, що проживають на території, на якій поширена ця мова, становить 10 відсотків і більше чисельності її населення, то до кожної мови, визначеної законом застосовуються заходи, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин. Виходячи з цього, на Закарпатті, а також в кількох районах, міст обласного підпорядкування тощо нашого краю рідна нам мова стає регіональною. А це передбачає двомовні атестати про освіту, виборчі бюлетені, діловодство та багато іншого», - сказав він.
- У Партії регіонів не хочуть підвищувати статус жодної мови, крім російської
- Підвищувати статус румунської в Україні почнуть через три місяці
Гайдош вважає, що на Закарпатті вдасться реалізувати положення закону, однак, цей процес вимагає часу та фінансового забезпечення.
«Хочу наголосити, що у цьому плані багато залежить від результатів осінніх парламентських виборів у нашій державі. Якщо Партія регіонів збереже провідне місце у Верховній Раді, нова більшість сформується навколо неї, то цей процес просуватиметься й надалі. В цьому разі можемо розраховувати на те, що до наступних президентських виборів закон буде реалізовано в повному обсязі. Тим паче, це питання є одним з основних у програмі Віктора Януковича, а він, як ми вже переконалися, дотримується свого слова», - пояснив голова спілки угорців.
Гайдош відмовився коментувати, слова Чечетова про «лише купку людей», яка розуміє єврейську, угорську, румунську мови, оскільки «не знає, в якому контексті вони прозвучали». !zn
Читайте також:
Тернопільська облрада оголосила закон про мови «поза законом»