Партія УДАР Віталія Кличка звернулась до правоохоронних органів через привітання народним депутатом Іллею Кивою президента країни-агресора Владіміра Путіна.
7 жовтня Кива виклав у Telegram-каналі відеопривітання до дня народження Путіна. Відео викликало обурення в свідомих громадян України, для яких Путін є лідером держави, яка сьомий рік веде гібридну війну проти нашої країни.
«Партія «УДАР Віталія Кличка» вважає, що відеозвернення народного депутата України Іллі Киви, адресоване Владіміру Путіну, має трактуватися як особливо тяжкий злочин проти України, передбачений ст. 111 КК – державна зрада. (…) УДАР просить правоохоронні органи внести відповідні відомості до ЄРДР та надати витяг з реєстру, а також розпочати досудове розслідування вказаного факту», - йдеться у офіційній заяві політсили.
Дати правову оцінку діям Киви політсила просить Службу безпеки України, Державне бюро розслідувань та Офіс генпрокурора. Звернення підписав голова виконкому УДАРу Артур Палатний.
У зверненні також нагадується, що від початку бойових дій в Донбасі загинули 42-44,5 тисячі осіб (у політсилі також порахували втрати російсько-окупаційних військ), понад 1,5 мільйона українців стали вимушеними переселенцям.
«Відповідальність за це, а також за анексію та тимчасову окупацію територій України несе особисто Володимир Путін – головнокомандувач військ Російської Федерації. Тому відео, опубліковане на офіційному Телеграм-каналі народного депутата Іллі Киви, в якому він на фоні державних прапорів України вітає Путіна з днем народження, може трактуватися виключно як державна зрада», - наголошується у заяві.
Нагадаємо, 4 серпня уряд затвердив проєкт закону «Про засади державної політики перехідного періоду», за п’ять днів його внесли до парламенту. Профільний законопроект визначає алгоритми дій держави з реінтеграції тимчасово окупованих районів Донецької і Луганської областей, АР Крим.
Відповідний законопроект розробляється з осені 2020 року. Його основне завдання – вироблення і визначення механізмів безпечної реінтеграції ОРДЛО і Криму. У червні документ був направлений до Венеціанської комісії для отримання експертного висновку.
Який же автори законопроекту бачать політику перехідного періоду і які застереження щодо його реалізації висловлюють експерти, читайте в статті Миколи Мирного «Якою влада бачить безпечну реінтеграцію окупованих територій?» у ZN.UA.