У 2012 році за 10 днів роботи спостерігачів Ліги арабських держав (ЛАД) в Сирії було вбито близько 400 людей.
Такі дані оприлюднив заступник генерального секретаря ООН з політичних питань Лінн Паское під час засідання Ради Безпеки ООН, повідомляє Associated Press.
Всього ж, за словами Л.Паское, за час заворушень у Сирії під час сутичок опозиціонерів із силами правопорядку загинули більше 5 тис. осіб.
Разом з тим, механізм збору даних про кількість убитих під час зіткнень сторін не називається, а тому перевірити його на об'єктивність неможливо. Також не уточнюється, чи є у списку загиблих жертви терактів, які нещодавно сколихнули Дамаск, а також втрати поліції і армії.
Окрім Л.Паское, на засіданні було заслухано доповідь постійного представника США при ООН Сьюзан Райс. Вона особливо підкреслила той факт, що середнє число загиблих зросло до 40 людей на день. З цього вона зробила висновок, що присутність міжнародних спостерігачів лише погіршила ситуацію у країні.
«Це чіткий показник того, що сирійське керівництво, незважаючи на присутність у країні міжнародних спостерігачів від ЛАД, продовжує використовувати проти своїх громадян неприпустиму жорстокість», - заявила американський дипломат. Вона додала, що найбільш прийнятний варіант розвитку подій для Башара Асада - добровільна відставка.
У свою чергу постійний представник Сирії при ООН Башар Джафарі розкритикував американську позицію, заявивши, що важка ситуація у країні викликана підбурюванням, яке виходить від західних країн. «Всі ці люди загинули тільки лише тому, що хтось досі заряджає їх ідеями насильницької боротьби за владу. І я впевнений, що кілька хвилин тому ви чули ті ж ідеї від представників країн, які говорили тут раніше», - заявив Б.Джафарі журналістам, маючи на увазі, що до нього вони спілкувалися з послами Франції, Великобританії та Німеччини.
«Дозвольте мені нагадати, що ще кілька тижнів тому у Державному департаменту на адресу збройних груп опозиціонерів лунали заклики ні за яких умов не складати зброю і не починати мирний діалог», - додав сирійський дипломат.
За традицією засідання закінчилося вимогою західних країн прийняти резолюцію, що містить суворі санкції, однак дану ініціативу заблокували Росія і Китай.