Україна «досить швидко», на думку голови комітету Держдуми у справах СНД, прийме рішення про вступ до Митного союзу і Єдиного економічного простору Росії, Казахстану та Білорусі. Він зазначив, що поки керівництво України вирішило подивитися на розвиток інтеграційних об'єднань на пострадянському просторі і ще раз прорахувати всі плюси і мінуси.
Україна «досить швидко» прийме рішення про вступ до Митного союзу і Єдиного економічного простору Росії, Казахстану та Білорусі. Таку думку 11 травня на прес-конференції у Москві висловив голова комітету Держдуми у справах СНД і зв'язків зі співвітчизниками Леонід Слуцький.
«Я вважаю, що Україна буде брати участь і в Митному союзі, і Євразійському економічному союзі, але до цього буде підходити або вже до цього підходить з обережністю», - сказав Слуцький.
Він зазначив, що поки керівництво України вирішило подивитися на розвиток інтеграційних об'єднань на пострадянському просторі і ще раз прорахувати всі плюси і мінуси для себе. При цьому Слуцький підкреслив, що за підрахунками відомих, не проросійських українських економістів, це принесе користь для економіки України, що наочно демонструє вже сьогодні товарообіг між Україною і країнами Митного союзу.
«Україна прийде до Митного союзу, до Євразійського економічного союзу тоді, коли вважатиме за потрібне. Ми нікого, і Україну в тому числі за вуха не тягнемо. Ми не займаємося реінкарнацією Радянського Союзу - ми створюємо наднаціональну структуру, яка перш за все заснована на економічній інтеграції», - сказав він.
«Україні потрібен якийсь час, щоб прийняти з цього приводу рішення... Буде це досить швидко, за моїми прогнозами», - сказав Слуцький.
Він підкреслив, що в України і РФ - «найтісніші зв'язки і за найскладнішими досьє буде знайдено спільний знаменник, у тому числі і в питанні інтеграції».
З 1 січня 2012 року на просторі Росії, Білорусі та Казахстану запрацювала нова інтеграційна структура - Єдиний економічний простір (ЄЕП). Передбачається, що всередині ЄЕП буде забезпечено вільне переміщення товарів, послуг і капіталів через державні кордони країн-учасниць. Поряд зі сформованим раніше Росією, Білоруссю і Казахстаном Митним союзом, ЄЕП має стати важливою віхою на шляху до створення іншого більшого інтеграційного об'єднання - Євразійського економічного союзу (ЄЕС), ідею якого ще у 1994 році запропонував казахстанський президент Нурсултан Назарбаєв. !zn