У середині наступного року може бути видана російська версія історії України. Про це у четвер, 28 жовтня, заявив директор Інституту загальної історії РАН, академік Олександр Чубар'ян.
«Мої колеги з Інституту історії висловили бажання видати нашу версію історії України. Наразі рукопис готовий. До середини наступного року буде виданий. Потрібно ще експертизу провести», - сказав Чубар'ян.
Він повідомив, що його колеги давно співпрацюють з українськими істориками.
«Раніше були видані «Нариси історії Росії», написані нашими колегами та переведені на українську мову. Потім «Нариси історії України» були переведені на російську і видані у нас. Тепер ми вирішили створити таку книгу. Я її не читав, проте не думаю, що з приводу неї будуть скандали. Зрештою, можна давати різні точки зору на одне питання», - сказав Чубар'ян.
Він зазначив, що розбіжності у думках в українських та російських істориків існують щодо походження державності, оцінки Переяславської ради, оцінки революції 1917 року і національних рухів.
Чубар'ян також повідомив, що в даний час ведеться активна робота щодо створення російсько-українського навчального посібника для вчителів історії.
«Вчора ми обговорювали з українськими колегами можливі схеми. Ми готові запропонувати 25 тем, вони підготували близько 20. Досить важко було підібрати теми, поки ми окреслили перший модуль - «Повсякденне життя Росії і України у XX столітті». Він буде включати культуру, науку, освіту. Але поки ця тема не затверджена», - підкреслив Чубар'ян.
Він зазначив, що поки що немає домовленості про те, «в якому обсязі буде книга, як її писати».
Нагадаємо, 27 жовтня на черговому спільному засіданні Підкомітету з питань гуманітарного співробітництва Українсько-Російської міждержавної комісії, яку очолюють президенти двох країн, було вирішено створити робочу групу у складі вчених-істориків з підготовки єдиного навчального посібника для вчителів історії.
28 жовтня голова Верховної Ради України Володимир Литвин заявив, що виступає за створення спільного російсько-українського підручника історії без втручання політики.
Раніше міністерство освіти і науки направило до міністерства закордонних справ запит із проханням надати інформацію про те, як подана історія Україна в підручниках різних країн світу.
За матеріалами Інтерфакс-Україна