На думку міжнародних експертів, в Україні спостерігаються «явні ознаки ерозії демократії».
Міжнародні експерти відзначають погіршення стану демократії в Україні. Згідно з оприлюдненими 22 березня висновками експертів німецького фонду Бертельсмана, в Україні спостерігаються «явні ознаки ерозії демократії».
«Порівняльний аналіз засвідчує обмеження політичних свобод і принципів правової держави у багатьох країнах світу. Погіршення демократії констатується у Латинській Америці та Східній Європі, особливо в Україні та Угорщині», - вказується в повідомленні.
«Індекс трансформації» готується раз на два роки. Рейтинг стану демократії серед 128 країн з перехідною економікою та країн, що розвиваються, базується на аналізі доповідей 250 міжнародних експертів. Рейтинг складається з двох індексів - статусного та індексу менеджменту.
Статусний індекс базується на таких критеріях, як стабільність інститутів демократії, дотримання принципів правової держави, участь громадян у політичному житті, а також соціоекономічний розвиток.
За цими показниками у відповідному рейтингу 2010 року Україна посіла 37 місце (6,55 бала за шкалою від 1 до 10, де 10 є кращим результатом), а в 2012 році опустилася на 55-те (5,96 бали). Такий же результат у рейтингу показала Замбія. Перше місце в цьому списку одержала Чехія (9,61 бала), останнє - Сомалі (1,22 бали).
Індекс менеджменту формується виходячи з того, наскільки послідовні й цілеспрямовані рішення приймалися керівництвом країн на шляху розвитку демократії та ринкової економіки за останні два роки.
Тут Україна теж погіршила свій результат, опустившись з 66-го місця (4,92 бала) у 2010 році до 76-го (4,62 бали) у 2012 році. Це місце вона розділяє з Центральноафриканською Республікою. На першому місці у цьому рейтингу - Тайвань (7,72 бали), на останньому - Північна Корея (1,31 бали).