«Склалася європейська традиція - повчати Україну, у той час як ми намагаємося Європі вгодити», - вважає регіонал Леонід Кожара.
Європа «повчає» Україну у контексті ситуації з екс-прем'єром Юлією Тимошенко, закриваючи при цьому очі на аналогічні процеси у своїх країнах. Таким чином ЄС демонструє подвійні стандарти щодо України.
Про це заявив заступник голови парламентського Комітету у закордонних справах Леонід Кожара (Партія регіонів).
«Багато процесів у справі Тимошенко були запущені ще за попередньої влади. Згадайте указ президента Віктора Ющенка після засідання Ради національної безпеки і оборони у 2009 році, яким було доручено Генпрокуратурі розібратися з підписанням газових контрактів», - цитує його слова прес-служба Партії регіонів.
За словами Кожари, зараз в Європі нав'язується така думка, що все залежить від президента України Віктора Януковича. «З одного боку, президент є гарантом конституційних прав і свобод громадян. Але, з іншого боку, змушувати Януковича втручатися у процес, що почався задовго до його президентства, неправильно. Я вважаю, набагато більший збиток нашій країні принесе вихід з цієї ситуації неправовим шляхом, виключно для задоволення політичних вимог Європейської народної партії», - підкреслив депутат.
Він також висловив жаль, що Україна не змогла пояснити європейцям, що ж сталося у ситуації навколо Тимошенко.
«Представники ЄНП з самого початку були не готові нас чути, вони захищали БЮТ як своїх політичних союзників. Ситуація навколо екс-прем'єра Румунії Адріана Нестасе, якого, по суті, звинуватили в тому ж, у чому і Тимошенко, а саме у зловживанні службовим становищем, - яскравий тому приклад», - акцентував увагу парламентарій.
Кожара також пояснив: «Європа сконцентрована на Україні, а Румунію просто не помічають, оскільки вважають, що країна - не член ЄС - є більш легкою здобиччю для європейських політичних партій. Зараз європейська соціал-демократія намагається захистити Нестасе, але все проходить тихо».
«Склалася європейська традиція - повчати Україну, у той час як ми намагаємося Європі вгодити. Європарламент вважає, що Євросоюз кращий і демократичніший за Україну, а тому не поважає наше законодавство, при цьому не помічаючи аналогічних процесів у державах-членах. Це подвійні стандарти», - підсумував політик. !zn