У Франції будуть саджати на рік за заперечення геноциду вірмен
24 сiчня, 2012, 06:54
Поділитися
У Франції тих, хто заперечує геноцид проти вірмен в Османській імперії, будуть саджати на рік до в'язниці. Туреччина погрожує Парижу повним розривом у відносинах.
Туреччина різко засудила рішення верхньої палати французького парламенту, що схвалила закон, згідно з яким вважається злочином заперечення геноциду вірмен в Османській імперії у період Першої світової війни.
Тепер закон буде відправлено на підпис президенту Ніколя Саркозі, який має затвердити його до кінця лютого, після чого закон набуде чинності. Міністерство закордонних справ Туреччини назвало рішення безвідповідальним і пригрозило заходами у відповідь.
"Франція відкрила чорну сторінку у своїй історії", - написав у "Твіттері" голова комісії із зовнішньої політики турецького парламенту Волкан Бозкир.
Посол Туреччини у Парижі Тахсін Бурджуоглу сказав, що рішення сенату може стати причиною "повного розриву" у відносинах двох країн.
Президент Ніколя Саркозі надіслав листа турецькому прем'єр-міністру, в якому запевнив, що закон не спрямований проти якоїсь країни, а є визнанням страждань вірмен у минулому.
У заяві міністерства закордонних справ йдеться, що рішення сенату було продиктовано президентськими виборами у Франції. У країні живе близько півмільйона громадян вірменського походження.
"Ми рішуче засуджуємо це рішення, яке є...прикладом безвідповідальності", - йдеться в заяві МЗС Туреччини.
Турецький уряд впевнений, що події, які відбулися у 1915-16 роках на сході країни, повинні оцінювати історики, а новий закон лише обмежить свободу слова.
Очікується, що у своєму виступі у парламенті країни у вівторок прем'єр-міністр Реджеп Тайіп Ердоган розкриє відповідні заходи Туреччини.
Франція вже давно визнала геноцидом масове вбивство вірмен на початку століття, однак новий закон означає, що кожен, хто заперечує це, може бути засуджений до року в'язниці і штрафу 45 тисяч євро (57 тисяч доларів).
Вірменія, у свою чергу, назвала рішення французького сенату (прийняте 127 голосами проти 86) історичним.
"Цей день буде вписано золотий рядком не лише в історію дружби між народами Вірменії та Франції, але і назавжди увійде в історію боротьби за права людини", - сказав міністр закордонних справ Вірменії Едвард Налбандян. !zn