Зараз немає механізму призначення нового директора Національного антикорупційного бюро замість Артема Ситника, хоча Конституційний суд і визнав неконституційним указ про його призначення.
Про це представник президента України Володимира Зеленського в Конституційному суді Федір Веніславський заявив РБК-Україна, при цьому він зазначив, що для призначення глави НАБУ потрібні законодавчі зміни.
"Якщо визнаний указ неконституційним, то наступний його указ про призначення кого-небудь на посаду директора НАБУ буде теж неконституційним в перспективі", - зазначив Веніславський.
За його словами, для виправлення механізму призначення директора НАБУ потрібні законодавчі зміни.
"Що з цим робити, до кінця незрозуміло. Питань більше ніж відповідей", - констатував юрист.
Він також зазначив, що рішення КСУ не несе загрози справах, які розслідує НАБУ.
"Ні, загрози справах немає. Усі дії, вчинені директором НАБУ до сьогоднішнього дня, будуть вважатися легітимними і конституційними. Рішення КСУ не має ретроспективної дії", - заявив Веніславський.
Нагадаємо, Ситника в грудні 2019 року внесли до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення. Ситник потрапив до реєстру через незадекларованого відпочинку в Рівненській області.
Рівненський апеляційний суд наклав на Артема Ситника штраф в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 грн. Ситник подав апеляцію на рішення українського суду про штраф в ЄСПЛ.