Текст скандального рішення суду про е-декларування був в Офісі президента України вже 27 жовтня, тобто в день ухвалення рішення, але ще до його оприлюднення.
Про це в коментарі "Радіо Свобода" розповів представник президента в КСУ Федір Веніславський.
За його словами, оскільки рішення вже було проголосоване і жодних змін в нього вже не можна було вносити, то судді вже не перебували під своїм обов'язком не розголошувати його зміст.
Веніславський також говорить, що вже тоді в Офісі президента "володіли ситуацією", а тому і розуміли, що йдеться про "абсолютно необґрунтовану" позицію Конституційного суду.
Представник президента також розповів, що Зеленський зібрав перший термінову нараду в цьому питанні вже 27 жовтня. До нього приєдналися керівники структурних підрозділів Офісу президента, голова ОПУ і його заступники.
Ще одне таке нарада відбулася і 28 жовтня, перед засіданням РНБО. Уже на цій нараді обговорювалося питання, що КСУ своїм рішенням вийшов за межі конституційних повноважень і порушив власний регламент.
27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційної платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону ряду положень антикорупційної реформи.
КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив повноважень НАЗК.
НАЗК засумнівалося в об'єктивності суддів і заявило про конфлікт інтересів в їх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли залучити до відповідальності.
На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський, були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроєкт «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства». Вигодонабувачами скандального рішення КСУ Зеленський назвав олігархів і агентів впливу РФ.