Законопроєкт про референдум порушує принцип правової визначеності - Рахманін

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Законопроєкт про референдум порушує принцип правової визначеності - Рахманін Сергій Рахманін вказав на ризики, закладені в текст президентського законопроекту про референдум © Василь Артюшенко, ZN.UA
Виносити на референдум можна практично будь-яке питання, що дуже небезпечно для держави.

Автори законопроекту про референдум,що вже підтримала Верховна Рада, пропонують виносити на всенародне голосування «питання загальнодержавного значення». Однак чіткого і однозначного визначення, що це таке, в тексті документа немає.

«Що це - толком не знає ніхто. У статті 19 була зроблена безпорадна (або єзуїтська?) спроба сформулювати критерії - «питання, рішення якого впливає на долю всього Українського народу» та має загальносуспільній Інтерес». Три спритних юристи за три години вам будь-яке питання переконливо обґрунтують як «загальносуспільне». Не причепишся», - пише народний депутат, член фракції партії «Голос» Сергій Рахманін у своїй статті для читачів ZN.UA.

Політик констатує, що «обов'язковий принцип правової визначеності, про який багато разів нагадував у своїх рішеннях Конституційний суд (у різні каденції), тут цілком очевидно порушено».

«За винятком рідкісних обмежень (і так прописаних у Конституції) виносити на референдум можна, по суті, що завгодно», - зазначає Рахманін, підкреслюючи, що ця норма містить серйозні ризики, і може бути використана для дестабілізації держави. Так як після успішного голосування, рішення референдуму стає нормою прямої дії, яка не вимагає підтвердження від інших державних органів.

«Розшифруємо можливі ризики. Відверто неконституційні мінські угоди не є правовим актом, не є юридично зобов'язуючими. Але за великого бажання можна висмикнути з них практично будь-яке положення, винісши його на референдум як таке, що має «загальносуспільній Інтерес». І все. Більш того, навіть якщо хтось схаменеться, може виявитися трохи запізно. Стаття 4 закону передбачає, що рішення, прийняте на референдумі, можна змінити тільки іншим рішенням референдуму. І не раніше, ніж через три роки», - резюмує Рахманін.

Нагадаємо, 26 січня Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №3612 "Про народовладдя через всеукраїнський референдум". Документ підтримали 255 народних депутатів: члени фракції "Слуга народу", груп "За майбутнє" і "Довіра".

Директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто заявив про те, що відповідний законопроект - не про народовладдя, оскільки влада зможе отримати будь-який результат, який вона захоче.

Законопроєкт містить серйозні ризики і може бути використаний для дестабілізації і підриву державних інститутів, що загрожує катастрофічним наслідками. Детальніше про зміст законопроєкту і закладених в нього ризики читайте в статті Сергія Рахманіна «Ядерна кнопка в руках кнопкодава» в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі