Генсек НАТО Єнс Столтенберг та президент України Зеленський провели "дуже хорошу розмову" перед самітом у Вільнюсі. Про це Столтенберг повідомив на своїй сторінці у Twitter.
"Дуже хороша розмова про останні події в Україні та нашу підготовку до саміту НАТО. У Вільнюсі члени Альянсу ухвалять рішення щодо посилення підтримки на довгострокову перспективу, зміцнення наших політичних зв'язків і наближення України до НАТО", — повідомив генсек.
Very good conversation with President @ZelenskyyUa on the latest developments in #Ukraine, and our preparations for the #NATOSummit. In Vilnius, Allies will take decisions to step up support for the long haul, upgrade our political ties, and bring Ukraine closer to #NATO.
— Jens Stoltenberg (@jensstoltenberg) July 4, 2023
Столтенберг додав, що лідери країн-членів незабаром можуть прийти до єдиного рішення щодо членства України в організації.
"Ще рано робити припущення про результати саміту. Зараз відбуваються консультації, як зазвичай під час ухвалення важливих рішень. Однак я абсолютно впевнений, що лідери, які зібралися на саміті, прийдуть до єдиного рішення щодо того, як відреагувати на очікування України щодо її членства", — зазначив Столтенберг.
Раніше держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен повідомив про те, що на саміті країни НАТО продемонструють дуже надійний пакет підтримки для України — як політичний, так і практичний.
Напередодні прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас на спільній пресовій конференції з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом також пообіцяла Україні "сюрприз" на саміті в Вільнюсі.
"Я впевнена, що єдина дієва гарантія безпеки для України — це членство в НАТО. Однак я не хочу передбачати сюрприз, який буде розкрито на саміті у Вільнюсі", — заявила Каллас.
Із наближенням Вільнюського саміту дискусія щодо членства України вивела на поверхню самонакладені «червоні лінії» багатьох західних урядів. За туманом політичної риторики можна розгледіти, що вони, по суті, зводяться до тупикової позиції, згідно з якою Україна не зможе набути членства, доки зберігатиметься загроза агресії з боку РФ. Докладніше про те, які сюрпризи готують для України на саміті НАТО читайте у статті Аріяни Гіць та Романа Сона "Україні підміняють членство в НАТО. Ми повинні зробити сильні неочікувані кроки".