У Зеленського заперечують підготовку до виборів — ЗМІ

Поділитися
У Зеленського заперечують підготовку до виборів — ЗМІ © Getty Images
В ОП заявили, що матеріал The Economist містить фейкову чи маніпулятивну інформацію.

Наради, на якій президент Володимир Зеленський доручив готуватися до виборів влітку, не було. Матеріал The Economist містить фейкову чи маніпулятивну інформацію, заявили співрозмовники BBC Україна в уряді та офісі президента.

Журналісти писали, що нещодавно Зеленський скликав нараду, на якій доручив своїй команді організувати вибори після повного припинення вогню, яке може настати після 20 квітня. За даними The Economist, президент налаштований провести голосування цього літа. Найраніша можливість — липень.

"Найперше, не було такої наради і не було такого доручення", — заявили в ОП у коментарі BBC.

Зазначається, що головним питанням зараз є досягнення миру, тому говорити про підготовку виборів некоректно. Водночас сподівань на завершення війни до Великодня (20 квітня) мало.

Також BBC поспілкувалось з людиною у команді експрезидента Петра Порошенка. Співрозмовник погоджується, що зараз фактично нема шансів на закінчення війни та швидкі вибори. Хоча він все ж наголосив на політичному характері репресій та санкцій проти лідера фракції "Європейська Солідарність". У матеріалі The Economist наводили слова Порошенка, який казав, що вибори можуть відбутися "у будь-який час із серпня по жовтень".

Раніше голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко заявляв, що Україні знадобиться багато часу для підготовки виборів, тому для цього потрібно вносити зміни у чинне законодавство. За його словами, протягом місяця після закінчення воєнного стану ЦВК має оголосити парламентські вибори, а виборчий процес має тривати 60 днів. У випадку з президентськими виборами цей процес триватиме 90 днів.

Вибори в Україні — це не просто політичний процес, це справжній виклик. Держава повинна бути готовою до їхнього проведення, хоч би коли вони відбулися. Безпека, оновлення списків виборців, голосування військових і мільйонів переселенців — усе це питання, які доведеться вирішувати. Чи готова держава до організації виборів? Як забезпечити чесне волевиявлення в умовах, коли виборчі дільниці зруйновані, а мільйони українців розпорошені по світу? Чи можна проводити вибори в умовах припинення вогню, а не сталого миру? У статті "Що може піти не так: виклики для організації майбутніх виборів" аналітик ГО "ОПОРА" Костянтин Донченко аналізує ймовірні ризики та шляхи їхнього подолання.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 4
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Вячеслав Джунь
20 Травня 2020, 19:13
"Донбасс порожняк не гонит" или как жизнь учит дураков
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі