Парламентський комітет з питань місцевого самоврядування підтримав голосування в другому читанні за законопроєкт «Про місто Київ - столицю України», який передбачає поділ повноважень мера і голови Київської міської державної адміністрації.
Про це повідомив заступник глави комітету, народний депутат від «Слуги народу» Олександр Качура в Telegram-каналі.
Відповідно до законопроєкту глава КМДА не зможе обіймати дві посади одночасно.
Повноваження Київської міської держадміністрації автори планують передати Київському магістрату, який, зокрема, буде відповідати за цільове призначення земельних ділянок в Києві.
Згідно з проєктом закону, склад Київради скоротять до 80 депутатів (зараз їх 120). Крім цього, документ повертає районні ради, які Київрада може як утворити, так і ліквідувати.
Законопроєкт також передбачає, що в кожному районі столиці за рішенням райради може створюватися ратуша - окрема будівля, в якому будуть знаходитися органи місцевого самоврядування цього району та інші органи, які їм підпорядковуються.
Нагадаємо, що ще рік тому Офіс президента звернувся до Кабінету міністрів з проханням внести подання на звільнення голови КМДА Віталія Кличка. Той тоді назвав ініціативи з розділення влади в столиці і відсторонення його з посади голови КМДА, що суперечать законодавству.
В результаті Кличко і Офіс президента владнали конфлікт.
Також в жовтні 2019 року Конституційний Суд України відкрив конституційне провадження за поданням 51 народного депутата України щодо надання офіційного тлумачення основного закону України в частині здійснення місцевого самоврядування та державної влади в столиці.
Відзначимо, що в Києві на пост голови КМДА, як правило, президенти призначали обраних мерів. Винятками були тільки Іван Салій, який очолив КМДА при президенті Леоніді Кравчуку в 1993 році, не будучи мером, а також Олександр Попов, призначений Віктором Януковичем восени 2010 року замість Леоніда Черновецького.