У Венедіктової відповіли на претензії НАБУ через блокування розслідування щодо заступника Єрмака

Поділитися
У Венедіктової відповіли на претензії НАБУ через блокування розслідування щодо заступника Єрмака На Різницькій підкреслили, що генпрокурорка не зобов'язана погоджувати свої дії з НАБУ © Генпрокуратура України
На Різницькій стверджують, що НАБУ нібито намагається дискредитувати генпрокурорку.

В Офісі генерального прокурора заперечують, що дії Ірини Венедіктової спрямовані на блокування розслідування Національного антикорупційного бюро щодо заступника глави Офісу президента Олега Татарова. Претензії НАБУ до генпрокурорки, яка напередодні запланованого оголошення підозри Татарову замінила групу прокурорів у цій справі, на Різницькій розцінили як спробу «публічної дискредитації» Венедіктової.

«Всі рішення, які прийняті... генеральним прокурором, ґрунтуються виключно на вимогах кримінального процесуального законодавства України, міжнародних договорах, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, з урахуванням практики Європейського суду з прав людини і в межах встановлених законом строків», - йдеться в заяві, поширеній Офісом генпрокурора ввечері в четвер, 3 грудня.

Укладачі заяви, пославшись на ч. 1 ст. 36 Кримінально-процесуального кодексу, нагадали, що «прокурор, здійснюючи свої повноваження відповідно до вимог КПК, є самостійним у своїй процесуальній діяльності, втручання в яку осіб, що не мають на те законних повноважень, забороняється».

В Офісі окремо наголосили, що змінюючи склад групи прокурорів у справі «Укрбуду», Венедіктова не була зобов'язана погоджувати свої дії з НАБУ.

Заміну прокурорів на Різницькій пояснили необхідністю «забезпечення швидкого, повного, неупередженого, всебічного та ефективного дослідження всіх обставин кримінального провадження», що отримало «резонансний статус».

У Венедіктової запевнили, що заміна групи прокурорів у кримінальному провадженні нібито «не впливає на проведення слідчих розшукових дій в рамках досудового розслідування». А також уточнили, що крім Венедиктової до складу нової групи прокурорів включили в.о. голови САП Максима Грищука, а старшим групи призначено начальника управління САП Андрій Довганя.

Як повідомляв Юрій Бутусов, НАБУ і САП планували затримати Олега Татарова 2 грудня. Однак генпрокурорка Ірина Венедіктова зірвала операцію, відсторонивши від справи всіх чотирьох прокурорів САП, які могли санкціонувати затримання. За інформацією журналіста, на Банковій відбулася закрита нарада, і Володимир Зеленський прийняв рішення «захищати Татарова».

Свідчення на нинішнього заступника глави ОП дав забудовник і колишній народний депутата Максим Микитась, який  майже 100 днів провів у СІЗО. Експрезидента компанії "Укрбуд" підозрюють у привласненні майна Національної гвардії на суму 81,64 млн гривень.

Микитась пішов на угоду зі слідством, відшкодував державі 50 млн гривень, і його звільнили з-під варти.

За інформацією НАБУ, ексдепутат за допомогою підконтрольної йому державної компанії в змові з колишнім командувачем НГУ Юрієм Аллеровим, гендиректором компанії-забудовника Олегом Майбородою, приватним оцінювачем Алісою Грищук та іншими співучасниками організував схему незаконного заволодіння майном Нацгвардії.

1 грудня НАБУ і САП повідомили про нового підозрюваного в справі. Ним виявився заступник директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС Костянтин Дубонос.

За версією слідства, у 2000-х роках ГУ Внутрішніх військ МВС України (реорганізоване у ГУ Нацгвардії України) і компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини в центрі Києва мали побудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га Нацгвардія мала отримати в житловому комплексі 50 квартир і 30 паркомісць.

Але в 2016-2017 роках сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія "обміняла" квартири та паркомісця на Печерську на 65 квартир у будинку на околиці Києва (біля станції метро "Червоний хутір"). Його будівництвом займалася та сама компанія-забудовник. За даними експертизи, вартість цих квартир на 81 635 448 грн менша за ті, які НГУ мала отримати на старті домовленостей.

За кілька місяців після "квартирного обміну" донька Аллерова Катерина Пустиннікова стала власницею позашляховика Grand Cherokee 2015 року випуску (близько 1,5 млн гривень на вторинному ринку) і квартири в ЖК "Микитська слобода". Забудовником цього об'єкта була та сама компанія, на користь якої Аллеров "обміняв" квартири нацгвардійців - "Укрбуд Девелопмент".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі