У Варшаві здивовані відмовою УІНП брати участь у форумі істориків на території Польщі

Поділитися
У Варшаві здивовані відмовою УІНП брати участь у форумі істориків на території Польщі У Польщі кажуть про те, що українським історикам працювати на території країни безпечно, як удома © Радіо Польща
У польському інституті нацпам'яті наголошують на тому, що кримінальна відповідальність за "заперечення злочинів українськихнаціоналістів" наукової діяльності не стосується.

Інститут національної пам'яті Польщі прокоментував заяву Українського інституту національної пам'яті (УІНП) про припинення роботи української сторони в українсько-польського форумі істориків на території Польщі.

У Польщі заявою УІНП здивовані, повідомляє PAP. Так, в ІНП Польщі запевнили, що ухвалення закону, яким запроваджується кримінальна відповідальність за "заперечення злочинів українських націоналістів", не зачіпає наукову діяльність.

"Побоювання щодо безпеки українських учасників наукових дебатів на території Польщі абсолютно необґрунтовані та навіть провокативні", - заявили у польській установі.

В Інституті національної пам'яті Польщі також нагадали про те, що у 2015 році в Україні ухвалили закон, який надав членам українських націоналістичних організацій статус борців за свободу та незалежність України. Тоді польська установа висловила побоювання з приводу того, що він може "зупинити будь-які критичні погляди про діяльність українських націоналістів, зокрема також представлення фактів на тему "геноциду польського населення, вчиненого УПА".

В ІНП у Варшаві також наголосили на тому, що "польсько-український діалог про важкі сторони спільного минулого почався набагато раніше, ніж було засновано УІНП".

У польській організації висловили надію на відновлення діалогу з українською стороною та проведення спільних заходів. Зокрема, для захисту місць спочинку і символічних місць національної пам'яті.

Зазначимо, польсько-український форум істориків розпочав свою роботу у 2015 році під патронатом Інститутів національної пам'яті обох країн. У його основі – майданчик польсько-українського історичного діалогу. Досі форум провів п'ять зустрічей, остання відбулася у жовтні 2017 року в Черкасах.

Як повідомлялося раніше, 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про Інститут національної пам'яті, яким, зокрема, запроваджується кримінальна відповідальність за "заперечення злочинів українських націоналістів". Він також повідомив про те, що відправив його для оцінки в Конституційний суд.

Незадовго до цього Верховна Рада прийняла заяву у зв'язку з польським законом, у якій засудила зміни до закону про Інститут національної пам'яті, наголошуючи на тому, що це суперечить змісту і духу стратегічного партнерства між Україною і Республікою Польща.

Також ініціативу польських законотворців розкритикував Ізраїль, розцінивши її як можливість покарання тих, хто вижив під час Голокосту, за їхні свідчення. У зв'язку з цим, у парламенті Ізраїлю запропонували законопроект, згідно з яким польський закон про Інститут національної пам'яті, що забороняє говорити про причетність поляків до злочинів Третього рейху, прирівнюється до заперечення Голокосту.

Законопроект також розкритикували в ОБСЄ та Державному департаменті США, заявивши про те, що він може підірвати свободу слова та академічного дискурсу в країні.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Шевченка "Польська війна з історією" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі