Закриті зустрічі з керівництвом Європарламенту і Єврокомісії були дуже відвертими, сказав керівник фракції БПП. За словами Луценка, єврочиновники звернули увагу, що у ЄС є серйозні проблеми з біженцями, які дещо ускладнюють розмову про скасування віз для України.
Також, "голландські політики вимагають зупинити всі процедури до завершення референдуму щодо безвізового режиму для України". "Європейський бізнес втомився від санкцій щодо Росії і в умовах економічного спаду підтримує запущене Путіним гасло "Санкції б'ють не за Путіна, а по простих людях"", - також зазначив Луценко.
За його словами, Київ зі свого боку, повинен скасувати скандальні поправки в законі про електронному декларуванні і доформувати Агентство за запобігання корупції. "У нас є 2 тижні для формування нової коаліції, нового технократичного уряду, голосування за поправку в законі. Наступні 2-3 місяці уряд має усунути всіх партійних і олігархічних ставлеників з найбільших державних монополій, покінчити з смотрящими на митниці та інші видимі антикорупційні кроки", - підсумував Луценко.
"Інакше - фіаско. Брюссель сльозам не вірить", - підкреслив він.
Повідомлялося, що після прийняття поправок до закону про електронному декларуванні ЄК розділила розгляд скасування віз для України і Грузії.
Закриті зустрічі з керівництвом Європарламенту та Єврокомісії були дуже відвертими. 1. Європа в шоці від мільйона сирій...
Опубліковано Юрій Луценко 2 березня 2016 р.
У грудні Єврокомісія заявила, що Україна і Грузія виконали необхідні для безвізового режиму вимоги. Комісія тоді повідомила, що направить свої пропозиції з цього Європейському парламенту і країнам-членам ЄС.
Раніше народний депутат України Сергій Лещенко після спілкування з групою європейських дипломатів у Брюсселі повідомив, що Україна не виконала усі рекомендацій ЄС для того, щоббезвізовий режим почав діяти найближчим часом.
Перші особи української держави неодноразово заявляли про виконання Україною всіх "безвізових" рекомендацій ЄС, проте європейські партнери не тільки закликають Київ посилити боротьбу з системною корупцією, але й указують недоліки нових антикорупційних законів.
Зокрема, посол ЄС в Україні Ян Томбінський жорстко розкритикував прийнятий Верховною Радоюзакон про електронне декларування майна і доходів чиновників, який "не відповідає антикорупційним зобов'язанням, прийнятим керівництвом України".
Запровадження безвізового режиму з ЄС важливо для 57% українців, свідчать останні дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова. 29 січня Порошенко висловив надію, що українці зможуть скористатися безвізовим режимом у другій половині 2016 року. Перед цим президент як мінімум шість разів називав дату початку роботи безвізового режиму Україна-ЄС.