У Transparency International закликали почати перевірку е-декларацій посадовців

Поділитися
У Transparency International прокоментували перші підсумки е-декларування в Україні
В антикорупційній організації виступили за надання НАБУ права на "прослушку" і якнайшвидше створення антикорупційного суду.

Міжнародна антикорупційна організація Transparency International вітає завершення в Україні першого етапу електронного декларування і закликає почати перевірку декларацій і джерел походження активів посадовців та політиків.

Як повідомляється на сайті представництва Тгапѕрагепсу International в Україні, в організації вітають рішучість президента України Петра Порошенка в даному питанні.

"Президент Порошенко дотримався своєї обіцянки щодо впровадження реєстру активів та задекларував своє власне майно. Це величезне досягнення та впевнений крок у напрямку виконання необхідних антикорупційних реформ. Антикорупційні органи України наразі потребують ресурсів для розслідування справ та притягнення до відповідальності високопосадовців за незаконне збагачення", – зазначив голова правління Transparency International Хоче Згас.

В організації закликали НАЗК тісно співпрацювати у питанні перевірки декларацій посадовців з громадськістю та ЗМІ.

Transparency International також виступає за надання НАБУ можливості автономного прослуховування телефонних переговорів за рішенням суду і швидке створення незалежного антикорупційного суду.

Transparency International – це міжнародна організація, що веде боротьбу з корупцією, яка працює в більш ніж ста країнах світу, маючи понад 90 національних представництв.

Раніше повідомлялося, що НАЗК поки не почало перевірку декларацій оскільки система електронного декларування потребує доопрацювання.

Посли країн "Великої сімки" в Україні заявили, що найважливішим елементом системи е-декларування має стати наявність у НАЗК "здібності, ресурсів і незалежності для перевірки даних декларацій належним чином і управління системою електронного декларування активів".

Незважаючи на дійсно величезний позитив е-декларування, потрібно враховувати його великі ризики і небезпеки, пише DT.UA екс-заступник голови СБУ Віктор Трепак у своїй ствтье "Е-приховування і е-полювання". Ці ризики зумовлені не самим декларуванням як потужним антикорупційним засобом, а нинішньою ситуацією в державі і можливістю використовувати результати декларування всупереч його основним призначенням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі