Посли G7 назвали е-декларації українських можновладців джерелом даних для правоохоронців

Поділитися
Посли G7 назвали е-декларації українських можновладців джерелом даних для правоохоронців Західні країни хочуть перевірки декларацій українських можновладців © Урядовий портал
У країнах Великої сімки в цілому задоволені функціонуванням системи е-декларацій. Наступними кроками повинні стати перевірка та дії антикорупційних органів.

Посли країн Великої сімки вважають завершення першого етапу подання електронних декларацій в Україні шляхом до збільшення прозорості та підзвітності серед державних посадових осіб.

"Високий рівень виконання серед посадових осіб високого рівня свідчить про те, що система функціонує належним чином і буде служити надійним джерелом даних для правоохоронних органів", - йдеться в спільній заяві послів, яку оприлюднило посольство Японії в Києві.

Як зазначається в заяві, "у перспективі вкрай важливо, щоб українська влада продовжувала забезпечувати стійкість та незалежність системи за допомогою зовнішньої перевірки та шляхом підтримки антикорупційного законодавства та органів". Це включає наявність у Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) спроможності, ресурсів та незалежності для перевірки даних декларацій належним чином і управління системою електронного декларування активів.

Також наголошується, що Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) мають в повній мірі мати повноваження, персонал і фінансування для того, щоб повною мірою розслідувати і переслідувати в судовому порядку у корупційних справах.

"НАЗК, НАБУ і САП повинні функціонувати таким чином, як це передбачено в українському законодавстві, і відповідати очікуванням українського народу. І, на завершення, створення Агентства з питань повернення та управління активами має бути завершено якомога швидше", - йдеться в заяві.

До Великої сімки входять США, Велика Британія, Франція, Німеччина, Італія, Канада і Японія.

30 жовтня в Україні завершився перший етап подання е-декларацій за 2015 рік для суб'єктів декларування, що займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив про намір перевірити всіх посадовців, хто задекларував більше 100 тис. доларів готівкою. Луценко заявив, якщо декларанти не зможуть довести чесне походження своїх багатств, їм загрожує від двох років ув'язнення. Прокурорам в цьому допоможе Державна фіскальна служба.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі