У Сороса вказали на загрозу зменшення допомоги Україні через поправки до закону про е-декларації

Поділитися
У Сороса вказали на загрозу зменшення допомоги Україні через поправки до закону про е-декларації У Фонді Сороса розкритикували зміни українського антикорупційного законодавства © Сайт президента України
Представники "Відродження" готові увійти в робочу групу з перегляду поправок до закону "Про запобігання корупції".

Міжнародний фонд Джоржа Сороса "Відродження" піддав жорсткій критиці поправки до закону України "Про запобігання корупції", які зобов'язують подавати електронні декларації представників неурядових громадських організацій та їхніх контрагентів.

"Закон викликав подальшу ерозію атмосфери співпраці між владою та громадськістю, посилив лінії розлому всередині політичного класу і суспільства. До того ж, вперше з часів Майдану виникла реальна небезпека деградації демократичного образу України у світі",– сказано в заяві, опублікованій на офіційному сайті фонду у п'ятницю, 31 березня.

У Фонді Сороса вказали на неадекватність вимоги подавати електронні декларації громадськими активістами, які не мають доступу до державного та місцевих бюджетів, нарівні з держслужбовцями. Крім того, у заяві висловлено побоювання, що вимога заповнення декларацій контрагентами громадських організацій може паралізувати роботу останніх.

У цьому зв'язку Україна ризикує втратити частину допомоги від міжнародних організацій.

"Перегляд планів допомоги Україні з боку міжнародних донорських структур, що підтримують антикорупційні зусилля в Україні, є неминучим і вже почався", – попередили у фонді.

У той же час, представники "Відродження" готові увійти до складу робочої групи, яка повинна переглянути внесені в антикорупційне законодавство зміни.

"Ми готові йти назустріч готовності президента до співпраці", – зазначили у фонді.

Читайте також: АП розіслала депутатам "темники" з аргументами на користь е-декларування для антикорупціонерів - ЗМІ

Нагадаємо, 27 березня, президент України Петро Порошенкопідписав закон, що звільняє військовослужбовців рядового і молодшого командного складу від подачі е-декларацій, яким також водитися обов'язкове декларування для представників антикорупційних громадських організацій.

У той же час, під час зустрічі з громадськими активістами президент ініціював створення спільної робочої групи за участю членів громадських організацій, народних депутатів і представників Адміністрації президента з метою розробки погоджених змін у цей закон в частині, що стосується обов'язку заповнювати електронні декларації представниками громадських організацій.

Нагадаємо, що 23 березня Верховна Рада внесла зміни до ст. 3 закону "Про запобігання корупції". Президентський законопроект підтримали 268 народних депутатів.

Спочатку законопроект був направлений на звільнення солдатів і молодших офіцерів від подачі е-декларацій. Проте в ході розгляду у другому читанні до законопроекту були внесені суттєві правки.

Зокрема, закон зобов'язує подавати е-декларації представників антикорупційних організацій. Зміни антикорупційного законодавства жорстко розкритикували офіційні представники США, ЄС, посли країн "Великої сімки" та міжнародні організації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі